Rosyjscy żołnierze gwałcą ukraińskie kobiety? Są pierwsze wstrząsające relacje

Trwa rosyjski atak na Ukrainę. W Chersoniu zaapelowano do kobiet i dziewcząt o niewychodzenie z domów. Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące przemocy na tle seksualnym. Okupanci gwałcą kobiety. Potwierdzono 11 takich przypadków. 6 ofiar nie przeżyło ataku.

twitter.com/HromadskeRadio

Rosjanie wchodząc na Ukrainę przekonywali początkowo, że atakują tylko obiekty wojskowe. Fakty mówią co innego. Ostrzeliwane są budynki mieszkalne, miejsca pracy, szkoły, przedszkola, szpitale, samochody osobowe, autobusy. Poinformowano teraz, że w Chersoniu okupanci zaczęli gwałty na miejscowych kobietach.

Zaczynają się pojawiać pierwsze doniesienia o przemocy seksualnej rosyjskich wojskowych wobec ukraińskich kobiet. To musi się skończyć!

– czytamy w sieci.

O tym, że rosyjscy okupanci gwałcą kobiety w Chersoniu podała miejscowa ludność.

Jak czytamy, obecnie istnieje 11 potwierdzonych przypadków gwałtu dokonanego przez rosyjskich okupantów w Chersoniu. Według lekarza polikliniki Karabelesh przeżyło pięć ofiar - podaje serwis rubryka.com.

Mieszkańcy zaapelowali do kobiet, by te w ogóle nie wychodziły z domów.

"Nasz opór to w tym momencie polega na pozostawaniu w domach i trosce o siebie samych, bo jesteśmy przestraszeni. Oni (Rosjanie) zaczęli już gwałcić nasze kobiety. Dowiedziałam się od osoby, którą znam osobiście, że siedemnastoletnia dziewczyna została zgwałcona, a następnie zabita, więc jesteśmy przerażeni, ale nie poddamy się"

- przekazała mieszkanka Chersonia Switłana Zorina odpowiadając na pytanie prezentera CNN o to, jak aktualnie wygląda opór ukraińskich cywilów wobec rosyjskich żołnierzy.

Dodatkowo, jak podaje Rubryka, okupanci rozpowszechniają nieprawdziwe informacje, jakoby obwód chersoński prosił o przyłączenie do Rosji. Dziś mają zorganizować fałszywy wiec „miejscowych” z wezwanie do przyłączenia do Federacji Rosyjskiej.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Ukraina

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo