Sejm RP zaapelował o przyjęcie Ukrainy do UE! Specjalną uchwałę przyjęto przez aklamację

- Mieszkańcy Ukrainy mogą liczyć na pełne wsparcie polskiego społeczeństwa. Sejm RP Apeluje do Rady Unii Europejskiej o rozpoczęcie procedury nadania Ukrainie statusu państwa kandydującego - uchwałę o takiej treści przyjął dziś przez aklamację Sejm RP.

twitter.com/KancelariaSejmu/

Uchwała w sprawie poparcia członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej została przyjęta przez Sejm RP poprzez aklamację, czyli jednomyślnie, bez organizacji głosowania. 

Poniżej przytaczamy pełną treść uchwały: 

"Wojsko i społeczeństwo Ukrainy stawiają bohaterski opór wobec niesprowokowanej i nieusprawiedliwionej agresji rosyjskiej przeciwko Ukrainie stanowiącej jedno z najważniejszych zagrożeń dla bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Mieszkańcy Ukrainy mogą liczyć na pełne wsparcie polskiego społeczeństwa. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej wyraża podziękowanie dla rządu RP, samorządów, organizacji pozarządowych i milionów osób pomagających uchodźcom i mieszkańcom atakowanych terenów.

Sejm RP:

  • Wyraża uznanie i podziw dla niezłomnej postawy narodu ukraińskiego w walce z bestialską agresją.
  • Uważa, że jedyną możliwą i konieczną odpowiedzią na agresję strony rosyjskiej jest zdecydowana i wszechstronna reakcja społeczności międzynarodowej.
  • Odpowiada jasno i konkretnie na wniosek Ukrainy o przystąpienie do Unii Europejskiej.
  • Apeluje do Rady Unii Europejskiej o rozpoczęcie procedury nadania Ukrainie statusu państwa kandydującego oraz wzywa Komisję Europejską do przygotowania mapy drogowej negocjacji akcesyjnych i ukraińskiej integracji z Unią Europejską. 
  • Wzywa wszystkie instytucje unijne i państwa członkowskie do umożliwienia Ukrainie jak najszybszego dołączenia do Wspólnoty Europejskiej".

 

 Źródło: TVP Info, sejm.gov.pl, niezalezna.pl

#Ukraina

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo