Nie żyje generał Tuszajew – dowódca elitarnej jednostki Kadyrowa, bliski sojusznik Putina

Czeczeński generał Magomed Tuszajew, dowódca 141. Pułku Zmotoryzowanego Czeczeńskiej Gwardii Narodowej został zabity pod Kijowem – wynika z komunikatów podawanych przez ukraińskie media. Tuszajew dowodził najbardziej elitarną jednostką Ramzana Kadyrowa, który wsparł wojska Putina w inwazji na Ukrainę.

twitter.com/worldonalert

Sam Tuszajew był również bliskim sojusznikiem Putina i Ramzana Kadyrowa.
Rozwiń.

Informacja o śmierci Tuszajewa nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez ukraińskie siły zbrojne, jednak ukraińskie media powołują się na relację wziętego do niewoli jeńca, który potwierdził informację, że ich kolumna dowodzona przez Tuszajewa została pokonana. 


AKTUALIZACJA:

Śmierć Tuszajewa potwierdziła późnym wieczorem agencja Interfax-Ukraina, cytując ukraińskie ministerstwo obrony.\

W walkach pod Kijowem zginął generał Magomed Tuszajew, dowódca 141. Pułku Zmotoryzowanego Czeczeńskiej Gwardii Narodowej.

- głosi komunikat.

Tuszajew zginął podczas walk o lotnisko w Hostomlu pod Kijowem. Jego oddział został rozbity przez siły ukraińskie. Był zaufanym człowiekiem czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrowa, sojusznika prezydenta Rosji Władimira Putina.

Ministerstwo obrony poinformowało, że ukraińska Gwardia Narodowa i specjalna jednostka Alfa walczą jeszcze z niedobitkami oddziału Tuszajewa.

 Źródło: niezależna.pl, Twitter

 

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo