Z OSTATNIEJ CHWILI

Kancelaria Prezydenta: Prezydent Andrzej Duda z dniem 10 października odwoła Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego • • •

Zarzut zabójstwa dla nożownika z Płocka

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał w piątek 21-letni mieszkaniec Płocka (Mazowieckie), podejrzany o ugodzenie nożem 35-latka. Napastnik został zatrzymany przez policję dwie godziny od zgłoszenia o zdarzeniu. Śledztwo w sprawie prowadzi płocka Prokuratura Rejonowa.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Do ugodzenia nożem 35-latka doszło w czwartek rano w jednym z mieszkań na terenie Płocka. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala - poinformowała w piątek rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji podkom. Marta Lewandowska.

"Tuż po otrzymanym zgłoszeniu płoccy kryminalni ruszyli do działania, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać podejrzewanego. W niespełna dwie godziny od zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali do sprawy czterech mężczyzn w wieku od 21 do 46 lat" – przekazała podkom. Lewandowska. Jak dodała, trzech z zatrzymanych było pod wpływem alkoholu - wszyscy mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Rzeczniczka płockiej policji wyjaśniła, że intensywnie pracujący nad sprawą funkcjonariusze "krok po kroku" ustalali przebieg zdarzenia, w efekcie czego zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu jednemu z zatrzymanych.

"Dzisiaj 21-letni płocczanin usłyszał w Prokuraturze Rejonowej zarzut usiłowania zabójstwa" – zaznaczyła w piątek podkom. Lewandowska. Podkreśliła, że "mężczyzna był już wcześniej karany za różnego rodzaju przestępstwa". Dodała, iż pozostali zatrzymani do sprawy po przeprowadzonych czynnościach zostali zwolnieni.

Rzeczniczka płockiej policji zastrzegła, że na obecnym etapie postępowania nie może przekazać bardziej szczegółowych informacji na temat zdarzenia. Zapowiedziała jednocześnie, że tamtejsza Prokuratura Rejonowa podejmie decyzję o wystąpienie z wnioskiem do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 8 lat, kara więzienia 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Płock #nożownik

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo