Kiedy ekspresówka między Piłą a Bydgoszczą?

Droga S10 pomiędzy Piłą i Bydgoszczą powstanie do 2028 r. - zapowiedział w środę w Nakle nad Notecią minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Druga część trasy, między Bydgoszczą i Toruniem, jest po postępowaniach przetargowych i powstanie do 2025 lub 2026 r. - dodał.

pixabay

Adamczyk przypomniał, że decyzja o rządowym finansowaniu budowy trasy S10 pomiędzy Toruniem i Bydgoszczą zapadła w 2019 roku.

"Jesteśmy już dziś po przetargach. Trwa jeszcze proces w KIO (Krajowa Izba Odwoławcza). Myślę, że niebawem będziemy mogli podpisywać umowy. Realizacja potrwa do 2025, góra 2026 roku"

- stwierdził minister Adamczyk.

Dodał, że termin realizacji odcinka S10 między Bydgoszczą a Piłą - niezwykle ważnego dla mieszkańców Nakła nad Notecią - to rok 2028.

"Możemy być pewni, że te inwestycje będą zrealizowane. To drogi niezwykle potrzebne, aby dokonać rozwoju gospodarczego, aby młode pokolenia Polaków zostawały tutaj, na tej ziemi"

- mówił szef resortu infrastruktury.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, poseł PiS z okręgu bydgoskiego, wskazywał także na realizację ze środków rządowych dróg lokalnych w powiecie nakielskim. "Dokonał się na tych terenach infrastrukturalny skok jakościowy. Współpraca z samorządowcami układa się bardzo dobrze. Tak to właśnie powinno wyglądać" - dodał.

Burmistrz Miasta i Gminy Nakło n. Notecią Sławomir Napierała mówił, że odcinek S10 Nakło-Piła jest już na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej. "Jeszcze 2-3 lata temu jako samorządowcy i mieszkańcy wątpiliśmy, kiedy to może się wydarzyć. A teraz proces inwestycyjny już się toczy. To dla nas bardzo ważne" - wskazał burmistrz.

Adamczyk i Schreiber odwiedzą dzisiaj także Bydgoszcz oraz Tucholę. W trakcie konferencji prasowej zapowiedziano finalizację prac nad przekazaniem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego, który teraz podlega starostwu, pod opiekę ministerstwa. W środę odbyło się kierunkowe spotkanie w tej sprawie, a ostateczne decyzje mają zapaść w najbliższych miesiącach. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo