Niemieckie placówki w Polsce opuściły flagi

W Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu – na znak głębokiego bólu i wstydu – wszystkie przedstawicielstwa Niemiec w Polsce opuściły flagi do połowy masztu - poinformował ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven.

pixabay.com/Capri23auto

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu obchodzony jest w rocznicę wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

"Dzisiaj, w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu – na znak głębokiego bólu i wstydu – wszystkie przedstawicielstwa Niemiec w Polsce opuściły flagi do połowy masztu. Odpowiedzialność za straszliwe zbrodnie, które Niemcy popełnili zwłaszcza tutaj w Polsce, nigdy nie przeminie"

- napisał na Twitterze von Loringhoven.

Holokaust, nazywany również Zagładą Żydów, Shoah lub Szoa to ludobójstwo europejskich Żydów dokonane w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę Niemiecką. Liczba ofiar jest szacowana na prawie 6 mln, jedną trzecią tej liczby stanowiły dzieci. Liczba polskich Żydów wśród ofiar Zagłady szacowana jest według różnych źródeł na 2,6-3,3 mln osób.

Organizacja Narodów Zjednoczonych 1 listopada 2005 roku uchwaliła dzień 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo