Polacy nie chcą zmiany na fotelu premiera. Nie zgadza się na to także wielu zwolenników opozycji

Ponad połowa Polaków nie chce zmiany na stanowisku premiera przed końcem kadencji parlamentu - tak wynika z sondażu dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Taką opinię wyrażają nie tylko zwolennicy PiS, ale również partii opozycyjnych.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Z najnowszego sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM wynika, że przeciwko wcześniejszemu odwołaniu ze stanowiska premiera jest 51,3 proc. badanych, z czego 29,6 proc. zdecydowanie nie zgadza się na jego wcześniejsze odwołanie, zaś 21,7 proc. raczej się nie zgadza. Za wymianą szefa rządu przed upływem obecnej kadencji jest natomiast 40,6 proc. Polaków, z czego 32,6 proc. zdecydowanie się z tym zgadza, zaś 8 proc. raczej się zgadza.

Przeciwko odwołaniu premiera jest 90 proc. wyborców PiS, zaś 7 proc. uznałoby to za dobry krok. Odwołania premiera nie chce też 21 proc. wyborców KO, 40 proc. wyborców Lewicy, 57 proc. wyborców PSL i Kukiz`15 i 4 proc. wyborców Konfederacji.

Przychylni premierowi są bardziej mężczyźni. Przeciwko jego wcześniejszemu odwołaniu jest 59 proc. z nich. W przypadku kobiet jego pozostania na stanowisku chce 44 proc. badanych. Z kolei podział według wieku wskazuje, że najlepiej premier jest odbierany wśród 50-latków. Ponad 60 proc. jest przeciwnych jego ewentualnemu odwołaniu. Najgorzej odbierany jest natomiast wśród najmłodszych Polaków. 52 proc. z nich uważa, że powinien zostać zdymisjonowany. 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo