Rekordowe wyniki Totalizatora Sportowego. Wsparcie dla polskiego sportu i kultury narodowej

Ponad 2,715 mld złotych uzyskał w 2021 roku Skarb Państwa z tytułu dopłat i podatku od gier - poinformował we wtorek Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Informacje zostały przekazane podczas konferencji prasowej, której termin nie był przypadkowy, bo związany z rocznicą rozpoczęcia działalności przez firmę – 25 stycznia 1956 roku. Data ta jest także Dniem Gracza LOTTO.

Prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik
totalizator.pl

Suma wpłat do Skarbu Państwa z tytułu dopłat i podatku od gier wyniosła w 2021 roku ponad 2,715 mld złotych i była wyższa od planowanej. W latach ubiegłych wyniosły one odpowiednio 1,947 mld zł w 2018 r., 2,183 mld zł w 2019 r., 2,286 mld zł w 2020 r.

Jak podkreślił prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik, spółka z roku na rok odnotowuje rekordowe wzrosty zarówno na poziomie sprzedaży, dopłat na fundusze celowe, jak i wpływów do budżetu państwa.

"Rok 2021 był dla Totalizatora Sportowego wyjątkowy, ponieważ świętowaliśmy Jubileusz 65-lecia spółki, ale także po raz kolejny pobiliśmy finansowe rekordy"

- powiedział Cieślik.

Prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik/totalizator.pl

Zaznaczył, że publikacja szczegółowych wyników finansowych nastąpi za kilka tygodni. "Już teraz (...) mogę poinformować, że kolejny rok z rzędu mogliśmy przekazać na polski sport i kulturę narodową większe środki niż w latach ubiegłych. W 2021 roku było to aż 1,155 mld złotych. Dla porównania w roku 2020 osiągnęliśmy wynik 1,048 mld złotych" - przekazał Cieślik.

Jubileuszowy rok Totalizatora Sportowego to jednak nie tylko rekordowe wyniki finansowe, lecz także wieloetapowa kampania wizerunkowo-informacyjna, która w wyjątkowy sposób upamiętniła tę rocznicę.

- To pierwsza tak duża kampania związana z marką korporacyjną. Chcieliśmy pokazać niezwykle istotną misję Totalizatora Sportowego - wsparcia  polskiego sportu i kultury narodowej, a także rolę naszych klientów w jej realizacji. Wyjątkowość kampanii podkreśliła także współpraca z niesamowitym człowiekiem oraz wspaniałym sportowcem, jakim jest Robert Lewandowski. W jubileuszowych obchodach wzięli udział również inni znakomici zawodnicy wspierani przez Totalizator Sportowy oraz przedstawiciele świata kultury

- skomentowała Magdalena Kopka-Wojciechowska, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego.

Członek Zarządu Totalizatora Sportowego Magdalena Kopka-Wojciechowska/totalizator.pl

 


Źródło: niezalezna.pl, pap, totalizator.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo