Hejterzy zakłócili wypowiedź prezesa PiS. Kaczyński o „następcach IV Departamentu MSW”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wziął udział w uroczystościach związanych z rocznicą śmierci swojej matki. Nawet taki moment został wykorzystany przez hejterów do wznoszenia okrzyków. - Następcy IV Departamentu MSW, czyli tego, który walczył z Kościołem, z polskością, ciągle żyją, przeszli można powiedzieć do następnych pokoleń - stwierdził Kaczyński.

Jarosław Kaczyński
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Jarosław Kaczyński w Starachowicach wziął udział w mszy świętej w intencji swojej matki Jadwigi Kaczyńskiej, która zmarła 17 stycznia 2013 roku.  Prezes PiS podkreślił, że przesłaniem pokolenia jego matki był polski patriotyzm, wierność Polsce, odrzucenie komunizmu i tego wszystkiego, co się z nim wiązało.

Podkreślał związki Jadwigi Kaczyńskiej ze Starachowicami.

- Chodzi o wszystko, co wiązało się z tym miastem, w którym moja mama przez kilkanaście lat mieszkała, uczyła się, najpierw w szkole, w czasach pokoju, później już na tajnych kompletach i wreszcie już po wojnie tutaj dokończyła edukację, zdała maturę. Te wspomnienia, szczególnie te wojenne stały się bardzo ważną częścią świadomości mojego świętej pamięci brata, ale także mojej, stały się częścią wychowania nas dwóch

- podkreślił prezes PiS.

Zaznaczył, że jego matka działała też w podziemiu, w Szarych Szeregach, a także w Kościele. Kaczyński mówił, że misja Kościoła jest bardzo mocno związana z polskością i z dziejami naszego narodu. "I która, jeśli ten naród, nasz polski, nasz naród ma mieć przyszłość, to musi trwać i nie może być zakłócana" - podkreślił Kaczyński.

Następcy IV Departamentu MSW

Podczas wystąpienia prezesa PiS po mszy świętej, cześć zgromadzonych osób wznosiła okrzyki. Wystąpienie prezesa PiS przerywały krzyki "będziesz siedział" i "wynocha".

- Polska stała się wolna, ale niestety trzeba ze smutkiem powiedzieć, co w tym momencie słyszymy, że następcy IV Departamentu MSW, czyli tego, który walczył z Kościołem, z polskością, ciągle żyją, przeszli można powiedzieć do następnych pokoleń

- powiedział Kaczyński nawiązując do hejterskich okrzyków. Dodał przy tym:

"I ten wielki błąd jaki został popełniony zaraz po 1989 roku, braku kary, braku twardej rozprawy z tym wszystkim ciągle na nas ciąży. Ale wierzę, że przyjedzie czas i będzie to wykonanie także testamentu tego pokolenia do którego należała moja mama, że z tym skończymy raz na zawsze i to będzie wydarzenie dla Polski bardzo pożyteczne, budujące naszą, dobrą przyszłość"

Zobacz wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego:

Do grona "krytyków" dołączył również - a jakże inaczej - Roman Giertych. W sieci zamieścił sugestię o "wymuszaniu na całym narodzie żałoby z powodu smutnej rocznicy" dla prezesa Kaczyńskiego. Ale czy ktoś go do czegoś zmuszał?

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Jarosław Kaczyński #PiS

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo