Polityka klimatyczna UE zdusi polską gospodarkę? Wiceminister ostrzega: Niemcy są w toku realizacji planu IV Rzeszy

Ile Polskę będzie kosztować polityka klimatyczna forsowana przez Unię Europejską? Unijny pakiet klimatyczny ma nas kosztować 527,5 mld euro! Nowe światło na całą sprawę rzuca wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, który zwraca uwagę, że pakiet klimatyczny ma na celu uniemożliwienie Polsce dogonienia Zachodu pod względem rozwoju gospodarczego.

Image by donations welcome from Pixabay

O szczegółach wiceszef resortu sprawiedliwości mówił na antenie Radia Plus powołując się na analityków banku Pekao.

Jeśli realizowana będzie karkołomna polityka UE, to zdusi polską gospodarkę. Ten pakiet klimatyczny ma zdusić nasze ambicje dogonienia Zachodu. Polskę próbuje się okraść w tej sprawie z prawa weta. Ministerstwo sprawiedliwości jasno wskazuje w toku konsultacji rządowych, że mamy do tego prawo. To rzuca też nowy obraz na relacje z UE w zakresie korzyści. 
- mówił Sebastian Kaleta.

Wiceminister sprawiedliwości wskazywał także na różne ukryte koszty funkcjonowania w ramach Unii Europejskiej i stwierdził wprost, że realizacja lansowanych przez UE propozycji klimatycznych i polityki energetycznej to w rzeczywistości plan IV Rzeszy i umacnianie niemieckiej gospodarki.
 
Jest wiele ukrytych kosztów funkcjonowania w Unii, na które powinniśmy spojrzeć racjonalnie (…) W toku realizacji planu IV Rzeszy, w tym elemencie realizacji polityki energetycznej wg wizji Niemiec, Polska jest zduszona energetycznie, zależna od Niemiec i Rosji. Tracimy pole do samodzielnego rozwoju gospodarczego, stajemy się tylko i wyłącznie rezerwuarem siły roboczej, sprzedaży podstawowych produktów dla rynku niemieckiego.
- podkreśla wiceminister Kaleta.
 

 


Źródło: niemalezna.pl, Radio Plus

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo