Wyjątkowo spokojna doba. Bez incydentów przy granicy

To była wyjątkowo spokojna doba na granicy polsko-białoruskiej - bez incydentów czy prowokacji ze strony służb białoruskich - poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Straż Graniczna podsumowała wyjątkowo spokojną dobę
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

- To była wyjątkowo spokojna doba, chociaż odnotowaliśmy 36 prób nielegalnego przekroczenia granicy, ale nie było żadnej siłowej próby. Stwierdzono raczej pojedyncze przekroczenia. Nie było nawet żadnych incydentów i prowokacji ze strony białoruskich służb, co nas bardzo zdziwiło, bo te incydenty cały czas miały miejsce np. podczas świąt na Białorusi czy w Polsce

– powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Straż Graniczna poinformowała w sobotę na Twitterze, że wczoraj do Polski wjechało 80 obywateli Białorusi, którzy są opozycjonistami lub byli represjonowani. „Te osoby otrzymają pomoc na terytorium RP” – dodano.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys. Według danych Straży Granicznej od początku 2022 r. polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 180 osób.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości Podlaskiego i 68 miejscowości Lubelskiego

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Straż Graniczna

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo