"Bezrobocie, 5 zł na godzinę, uzależnienie od Niemiec" Rośnie popularność #PremieraPolskiejBiedy

Duże bezrobocie, kupowanie chleba na zeszyt, 5 złotych za godzinę pracy, czy wspieranie obcego kapitału - m. in. to internauci przypominają Donaldowi Tuskowi, używając hashtaga #PremierPolskiejBiedy, który jest coraz popularniejszy na twitterze. Opublikowano już tysiące wpisów, które obrazują skutki rządów PO-PSL.

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Szef PO zamieścił w czwartek na Twitterze i Facebooku krótkie nagranie, w którym skrytykował podwyżki cen gazu i pytał polityków PiS: "Czy wyście powariowali?". Morawiecki odpowiedział mu w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych, że "z zaskoczeniem" przyjmuje "nagłą troskę o losy zwykłych Polaków" szefa PO Donalda Tuska. Premier przygotował dla Tuska listy do b. kanclerz Niemiec Angeli Merkel, wiceszefa KE Fransa Timmermansa i włodarzy polskich miast i zachęcał szefa PO, aby wysłał je do "swoich przyjaciół".

"Zachęcam do podpisu i życzę jeszcze większego zainteresowania sprawami Polski w nadchodzącym 2022 roku!"

- dodał.

Temat dość szybko został wykorzystany przez użytkowników Twittera. Dziś #PremierPolskiejBiedy został oznaczony już ponad 2000 razy. W swoich wpisach internauci przypominają szefowi PO jak wyglądały jego rządy. Piszą m.in. o kupowaniu chleba na zeszyt, czy gigantycznym bezrobociu, ale nie brakowało za to afer. "Jeśli macie amnezję, to dajcie władzę PO. Dostaniecie dawkę przypominającą" - napisał jeden z nich.

 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl, twitter

#Donald Tusk

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo