Ohydny transparent na proteście w Krakowie! Granice przekroczone - Muzeum Auschwitz reaguje

Przedstawiciele Muzeum Auschwitz wyrazili oficjalne oburzenie jednym z haseł, które pojawiło się dziś w Krakowie podczas protestu dotyczącego ustawy medialnej. Pojawił się tam transparent... „Aushwitz dla nacjonalistów” (pisownia oryginalna). „To już nie tylko smutny przejaw elementarnego braku wiedzy, ale i niczym nieusprawiedliwionej podłości” – ocenił przedstawiciel Muzeum.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. twitter.com/P_Zdunczyk

W piątek Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Za odrzuceniem uchwały Senatu było 229 posłów, 212 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzeja Dudy. Dziś w Krakowie odbywał się protest przeciwko nowelizacji ustawy medialnej. Tym sposobem opozycja i jej zwolennicy chcą wymusić weto prezydenta. 

Głośno zrobiło się o wystąpieniu podczas krakowskiego protestu byłego posła Nowoczesnej Jerzego Meysztowicza. Wyborcom Prawa i Sprawiedliwości, których nazwał „wyznawcami”, były polityk życzył na święta Bożego narodzenia... „ośmiu gwiazdek”.

Tymczasem, w internecie pojawiło się inne zdjęcie z protestu w Krakowie, na którym widać jak kobieta trzyma transparent z hasłem - „Aushwitz dla nacjonalistów” (pisownia oryginalna). Wywołało to stanowczy sprzeciw Muzeum Auschwitz.

„Na życzenie komukolwiek "Auschwitz" - zwłaszcza w kraju tak dotkniętym niemiecką okupacją, terrorem i ludobójstwem - nie może być zgody. To już nie tylko smutny przejaw elementarnego braku wiedzy, ale i niczym nieusprawiedliwionej podłości. Twarze zakryte - oby ze wstydu”

- napisano na oficjalnym profilu placówki muzealnej.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo