Jaruzelski obok Stalina we krwi. Mocna oprawa kibiców Lechii Gdańsk na rocznicę stanu wojennego

Kibice Lechii Gdańsk przy okazji meczu piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok przypomnieli o rocznicy wprowadzenia staniu wojennego. Na trybunach pojawiła się oprawa z wizerunkami między innymi Wojciecha Jaruzelskiego oraz Józefa Stalina.

Kibice Lechii Gdańsk przygotowali oprawę z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego
fot. twitter.com/LublinNarodowy

Na trybunach stadionu w Gdańsku pojawiła się w sobotę oprawa nawiązująca do 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Kibice Lechii przy okazji ligowej potyczki z Jagiellonią Białystok zaprezentowali grafikę z podobiznami Józefa Stalina, Mao Zedonga, Ernesto "Che" Guevary i Wojciecha Jaruzelskiego. Wizerunki zostały splamione czerwoną barwą symbolizującą przelaną przez nich krew, a pod spodem znalazł się podpis: "Fabryka morderców".

"Fabryka morderców" na stadionie Lechii

13 grudnia 1981 roku Wojciech Jaruzelski ogłosił wprowadzenie w Polsce stanu wojennego. Stan nadzwyczajny zaowocował internowaniem ponad 10 tysięcy działaczy opozycji antykomunistycznej, tysiące kolejnych było inwigilowanych i zastraszanych. W okresie trwania staniu wojennego, na skutek działania reżimu komunistycznego, co najmniej kilkadziesiąt osób w Polsce straciło życie.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#stan wojenny #Lechia Gdańsk #Wojciech Jaruzelski

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo