Wielka afera w instytucjach UE. Zalewska na Albicla.com: Domagam się od Tuska natychmiastowych działań

Wielka afera finansowa, w którą zamieszani mają być sędziowie TSUE, urzędnicy Komisji Europejskiej i wysoko postawieni politycy Europejskiej Partii Ludowej, została w ostatnich dniach opisana na łamach dziennika "Liberation". Anna Zalewska, eurodeputowana PiS, w serwisie Albicla.com zamieściła list do Donalda Tuska, szefa EPL, w którym domaga się natychmiastowych działań.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Francuski dziennik "Liberation" oskarżył przewodniczącego Europejskiego Trybunału Obrachunkowego Klausa-Heinera Lehna o defraudację środków publicznych, a w kolejnej publikacji gazeta opisała kulisy afery z udziałem sędziów Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej.

Pod adresem sędziów TSUE kierowane są bardzo poważne zarzuty. Dziennik „Libération” ujawnia, że chodzi o konflikt interesów i handel wpływami sędziów Trybunału. Personalnie wskazany jest m.in. przewodniczący unijnego trybunału, sędzia Koen Lenaerts. Podobne zarzuty kierowane są pod adresem unijnych urzędników wysokiego szczebla związanych z Europejską Partią Ludową. 

Jak przekazała na portalu Albicla.com europoseł Anna Zalewska, w związku z doniesieniami medialnymi, wystosowała do Donalda Tuska, przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, list z żądaniem wyjaśnień.

"Jak w kontekście ostatnich doniesień Polacy mają przyjmować decyzje TSUE jednoznacznie godzące w bezpieczeństwo energetyczne Polski czy ingerencję w polski wymiar sprawiedliwości?" 

- zapytała w liście Zalewska.

Podkreśliła, że systematycznie spada zaufania do instytucji UE, czego efektem był brexit w okresie, kiedy Tusk był szefem Rady Europejskiej.

"Nie możemy dopuścić, aby wskutek działań nieuczciwych polityków EPL, urzędników i sędziów pozycja UE była jeszcze słabsza. Jeśli chcemy zachować jedność i siłę UE musimy kategorycznie sprzeciwić się skandalicznym postawom opisanym przez francuski dziennik. Domagam się podjęcia natychmiastowych działań z Pana strony w celu wyjaśnienia i pociągnięcia do odpowiedzialności osób dopuszczających się nadużyć"

- napisała Zalewska w liście do Tuska opublikowanym w serwisie Albicla.

 


Źródło: niezalezna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo