Ważny głos z Niemiec: Polska SG broni europejskich wartości. Kto uważa inaczej, dąży do niszczenia UE

"Jesteśmy winni polskiej straży granicznej wielkie podziękowania, a całej Polsce najwyższy szacunek za tę pracę w służbie całej Unii Europejskiej" mówi o działaniach na granicy polsko-białoruskiej, w opublikowanym na serwisie YouTube materiale, niemiecki europoseł Jörg Meuthen. współprzewodniczący Alternatywy dla Niemiec (AfD). Wychodzi na to, że obywatel Niemiec bardziej wspiera nasz rząd, niż zasiadająca w europarlamencie Polka - Janina Ochojska.

Jörg Meuthen
Youtube

"W moim dzisiejszym krótkim wideo z Brukseli chciałbym zwrócić się do grupy osób, którym wszyscy mamy powody, aby dziękować". - zaczyna swój materiał Jörg Meuthen.

"Grupa ludzi, którzy po cichu i w dużej mierze niezauważeni przez opinię publiczną wykonują ciężką pracę, która ma ogromne znaczenie dla wszystkich obywateli państw Unii Europejskiej, a zwłaszcza dla nas Niemców. Mam na myśli polską straż graniczną, która w tych miesiącach sumiennie wykonuje ciężką pracę całymi daniami i całymi nocami na wschodniej granicy UE." - mówi w filmie niemiecki europoseł.

"W niekorzystnych warunkach zewnętrznych związanych z nadejściem zimy ci ludzie zapewniają właśnie taką ochronę granic UE, która jest niezwykle potrzebna i która powinna być realizowana z taką konsekwencją i sumiennością wszędzie na zewnętrznych granicach UE."

"To oni tak naprawdę bronią naszych europejskich wartości i naszego systemu prawnego na zewnętrznej granicy Unii, dla nas wszystkich" 

- podkreśla Meuthen. "Za to jesteśmy winni polskiej straży granicznej wielkie podziękowania, a całej Polsce najwyższy szacunek za tę pracę w służbie całej Unii Europejskiej" - dodaje.

"Niestety, wielu eurokratów w Brukseli albo nie dziękuje im wystarczająco, albo wcale, ponieważ w ich absurdalnej, niszczącej przyszłość polityce są inne cele, takie jak imigracja bez granic do UE."

- ocenia polityk.

"Z tego prostego powodu ja, jako poseł Parlamentu Europejskiego i jako zwykły obywatel mojej ojczyzny, Niemiec, korzystam z okazji rozpoczynającego się właśnie okresu adwentu, jak czas oczekiwania na nadchodzące święta Bożego Narodzenia, aby wyrazić serdeczne podziękowania i szacunek wszystkim polskim strażnikom granicznym za ich wspaniałą i wybitnie ważną pracę. Wam i waszym rodzinom życzę miłego okresu adwentu naznaczonego oczekiwaniem, a za kilka tygodni błogosławionych świąt Bożego Narodzenia."

Polska strona europarlamentu

Niestety, w swoich słowach o eurokratach, którzy swoimi działaniami prowadzą do niszczenia przyszłości polityki UE, Jörg Meuthen mówił również o polskich europosłach. Przypomnijmy, że w nocy ze środy na czwartek Janina Ochojska, w towarzystwie sprzyjających mediów, polityczną ustawką próbowała utrudniać pracę polskim strażnikom granicznym. Jak podawaliśmy, nie obyło się bez incydentów. Europoseł żądała od funkcjonariuszy podania danych osobowych, a towarzyszące jej osoby - według relacji SG - miały utrudniać wykonywanie obowiązków strażnikom.

 

 


Źródło: youtube, facebook, niezalezna.pl, twitter

#Jörg Meuthen #straż graniczna #Janian Ochojska

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo