Zbrodnia w Miłoszycach - jest prawomocny wyrok! Sąd skazał zabójców 15-letniej Małgosi

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał prawomocny wyrok w sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych o gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej w Miłoszycach w 1996 roku. Za tę zbrodnię skazani zostali Ireneusz M. oraz Norbert B. - odpowiednio na 25 i 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd skazał dwóch mężczyzn za zabójstwo Małgorzaty Kwiatkowskiej
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska; arch. prywatne

O wyroku poinformował przewodniczący II Wydziału Karnego Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu sędzia Bogusław Tocicki.

- Sąd utrzymał w mocy wyrok z pierwszej instancji dla Ireneusza M. i wymierzył mu karę 25 lat więzienia, z kolei Norbertowi B. złagodził wyrok i wymierzył karę 15 lat więzienia

- powiedział sędzia.

Wczoraj przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu zakończyły się mowy końcowe w procesie oskarżonych o zbrodnię miłoszycką. Po naradzie sąd ogłosił wyrok. Z powodu zagrożenie epidemicznego dziennikarze nie mogli uczestniczyć w rozprawach, na których wygłaszanie były mowy końcowe i w ogłoszeniu wyroku.

Do zabójstwa i gwałtu doszło w noc sylwestrową 31 grudnia 1996 r. Piętnastolatka bawiła się z koleżankami w dyskotece w Miłoszycach pod Wrocławiem. W pewnej chwili wyszła przed budynek. Kilkanaście godzin później znaleziono ją martwą na prywatnej posesji naprzeciwko dyskoteki. Zmarła wskutek wyziębienia organizmu i odniesionych ran. Za tę zbrodnię pierwotnie został niesłusznie skazany Tomasz Komenda - uniewinniony po 18 latach.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Zbrodnia Miłoszycka #zabójstwo #Miłoszyce

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo