Trzaskowski potwierdza - poskarży się na Polskę. Będzie o praworządności i "atakowaniu mniejszości"

"Polska jest dalej krajem demokratycznym, ale niestety w którym demokratyczne instytucje są w tej chwili atakowane przez PiS" - taką właśnie sytuację chce przedstawić prezydent Warszawy przed podkomisją Izby Reprezentantów Kongresu USA. Jak zapowiedział w sprzyjających opozycji "Faktach po Faktach" TVN24, w planowanym wystąpieniu powie, że w Polsce ogranicza się rolę sądownictwa i prawa samorządów, a mniejszości są atakowane.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Ciąg dalszy "rewelacji" na temat wystąpienia planowanego na 2 grudnia prezydenta Warszawy. Jak już informowaliśmy wcześniej, wbrew temu, co pisał Rafał Trzaskowski, nie wystąpi on w Kongresie w Waszyngtonie, a jedynie online, przed podkomisją Izby Reprezentantów Kongresu. Tematem spotkania ma być m.in. wolność słowa i wymiaru sprawiedliwości. Prezydent Warszawy już dziś zdradził, jaką narrację ma zamiar przyjąć przed Demokratami i Republikanami.

"Ja będę mówił jasno o tym jak oceniam sytuację w Polsce, że Polska jest dalej krajem demokratycznym, ale niestety w którym demokratyczne instytucje są w tej chwili atakowane przez PiS. Gdzie jest ograniczana rola sądownictwa, gdzie atakuje się mniejszości, gdzie ogranicza prawa samorządów. No będę przedstawiał im dokładnie ten obraz sytuacji w sposób całkowicie otwarty z którym mamy do czynienia w Polsce"

- mówił w TVN24 prezydent Warszawy.

Jak poinformował Rafał Trzaskowski, do rozmów zaproszono go, ze względu na to, że jest członkiem Paktu Wolnych Miast, tworzonego przez przedstawicieli opozycji w Bratysławie, Budapeszcie, Pradze i właśnie w Warszawie. Jak wynika z relacji prezydenta Warszawy, spotkanie online jest przygotowaniem do planowanego przez prezydenta USA szczytu demokracji, w którym udział wezmą głowy państw.

Pytany o możliwe zarzuty dotyczące zdrady czy donoszenia na swój kraj, Trzaskowski odparł: "Ci wszyscy, którzy formułują tego typu zrzuty, niech się zastanowią, dlaczego nie oni zostali zaproszeni do Kongresu USA". Jak dumnie ocenił, "Widocznie jesteśmy bardziej wiarygodni niż ci, którzy formułują te zastrzeżenia".

Na koniec szybka lista przykładów wiarygodności Rafała Trzaskowskiego przygotowana przez Polskie Radio w 2020 roku.

"Twierdził, że nie był posłem, kiedy w czasie rządów PO-PSL podwyższono wiek emerytalny. W Warszawie obiecywał darmowe żłobki, likwidację "kopciuchów" i darmowe przejazdy komunikacją miejską dla licealistów. W swoim programie mówi o środowisku, ale to w czasie jego prezydentury w stolicy doszło do awarii "Czajki" i ogromnej katastrofy ekologicznej. Lista niespełnionych obietnic, mijania się z prawdą i manipulacji Rafała Trzaskowskiego jest o wiele dłuższa."

- pisze portal polskieradio24.pl

 

 Źródło: tvn24, niezalezna.pl

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo