Różne spojrzenia senackiej większości na ustawę o ochronie granicy. Libicki: Każdy robi, co uważa

- My uważamy, że nasze stanowisko w sprawie ochrony granicy, budowy zapory jako PSL-u - Koalicji Polskiej jest stanowiskiem racjonalnym. Szkoda, że nasi przyjaciele, którzy tworzą z nami większość w Senacie, uważają, że tutaj jest pole do prowadzenia różnych działań politycznych, ale przyjęli taką postawę, każdy robi to, co uważa. My robimy akurat tutaj w tej sprawie trochę co innego - powiedział senator PSL-u Jan Filip Libicki w rozmowie z Katarzyną Gójską w "Sygnałach dnia" na antenie Radiowej Jedynki.

N/z fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Senat będzie zajmował się ustawą o ochronie granicy. - Ustawa budziła ogromne emocje w Sejmie. Jak pan senator ocenia te rozwiązania, które proponują strona rządowa w tych niecodziennych okolicznościach, bo jednak od bardzo wielu tygodni zmagamy się z atakiem hybrydowym na naszą wschodnią granicę, na naszą granicę z Białorusią? - zapytała redaktor Katarzyna Gójska. 

Nie należy blokować

Jan Filip Libicki stwierdził, że PSL - Koalicja Polska zachowuje się w tej sprawie odpowiedzialnie. - Przypomnę, że tę zaporę na granicy państwowej, która będzie budowana, myśmy po poprawkach poparli. Tutaj uważam, że jeżeli chodzi o ustawę o ochronie granicy państwowej, to z całą pewnością nie należy tego blokować. Uważamy, że niektóre rozwiązania są kontrowersyjne, więc myślę, że w tej sprawie będzie raczej taka sytuacja, że się wstrzymamy i zobaczymy, w jakim kształcie to wyjdzie z Senatu. Były już zgłoszone wczoraj do tego poprawki - powiedział. 

- Nie należy odrzucać tego rozwiązania prawnego

- podkreślił. 

Różnice w Senacie

Katarzyna Gójska  zapytała, czy to oznacza, że w tej sprawie nie będzie wspólnego stanowiska senackiej większości. - Myślę, że to nie jest coś, czego nie wie opinia publiczna, że na temat tego, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej, nie ma jednego stanowiska opozycji i zresztą jego też być nie może, nie ma co się tym specjalnie dziwić - zaznaczył. 

- W 2019 roku zaraz po wyborach mówiłem, że oczywiście wybory marszałka, pewne kwestie dotyczące wymiaru sprawiedliwości i tak dalej, kwestie istotne, to ta większość będzie zachowywała to wspólne stanowisko. Natomiast to nie oznacza, że wszystkim będziemy to wspólne stanowisko mieli

- stwierdził Jan Filip Libicki.

Racjonalne stanowisko 

-  My uważamy, że nasze stanowisko w sprawie ochrony granicy, budowy zapory jako PSL-u - Koalicji Polskiej jest stanowiskiem racjonalnym. Szkoda, że nasi przyjaciele, którzy tworzą z nami większość w Senacie, uważają, że tutaj jest pole do prowadzenia różnych działań politycznych, ale przyjęli taką postawę, każdy robi to, co uważa. My robimy akurat tutaj w tej sprawie trochę co innego

- dodał. 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo