25-latka zatrzymana za jazdę pod wpływem. Dwa razy w tym samym dniu

25-latka w Sokolnikach koło Gorzyc (Podkarpackie) tego samego dnia dwukrotnie została zatrzymana za jazdę po pijanemu. "Usłyszała już zarzuty, a o jej losie zdecyduje sąd" – powiedziała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu Beata Jędrzejewska-Wrona.

flickr

Jak zaznaczyła, "badanie wykazało u niej blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie". "Kobieta miała już sądowy zakaz kierowania pojazdami" – dodała Jędrzejewska-Wrona.

Przypomniała, że 25-lateka pierwszy raz została zatrzymana do kontroli drogowej, bo "sposób poruszania się pojazdu wskazywał, że kierująca autem, może być nietrzeźwa".

Przypuszczenia policji potwierdziły się.

"Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Okazało się też, że kierująca citroenem ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez sąd na cztery lata"

– wyjaśniła oficer prasowy.

Po wykonanych czynnościach została zwolniona do domu.

Pięć godzin później kontrolujący ją policjant wracający po służbie do domu ponownie zauważył 25-latkę za kierownicą citroena. Jechała w kierunku marketu spożywczego. W aucie wiozła dwóch mężczyzn. Po chwili zatrzymała samochód na parkingu i szła do sklepu na zakupy.

Policjant podjął interwencję. Uniemożliwił kobiecie kierowanie pojazdem. Wezwał policyjny patrol.

Policjanci ponownie skontrolowali trzeźwości 25-latki. Badanie wykazało 2,34 promila alkoholu w jej organizmie. Kobieta oświadczyła policjantom, że była świadoma popełnionych przestępstw. Na miejsce wezwano pomoc drogową, która zabezpieczyła samochód – zauważyła Jędrzejewska-Wrona.

W środę kobieta usłyszała zarzuty. Za kierowanie pojazdem po pijanemu i naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi będzie odpowiadać przed sądem.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo