To trzej Ukraińcy i Tadżyk. Złapano kolejnych kurierów migrantów

Czterech kolejnych tzw. kurierów - trzech Ukraińców i obywatela Tadżykistanu - przewożących osoby nielegalnie przebywające w Polsce, zatrzymała minionej doby policja w województwie podlaskim. W autach zatrzymani przewozili łącznie 39 osób.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Do zatrzymań doszło podczas kontroli drogowych w Narwi, Bielsku Podlaskim, Boćkach i Tonkielach - poinformował w poniedziałek rano rzecznik prasowy podlaskiej policji Tomasz Krupa.

W Narwi do kontroli zatrzymany został kierowca forda focusa; okazało się, że Ukrainiec przewoził czterech Syryjczyków. Znacznie większą grupę nielegalnych imigrantów wiózł inny ukraiński kierowca, skontrolowany w niedzielę wczesnym popołudniem w Bielsku Podlaskim. W busie marki renault przewoził on bowiem 28 Irakijczyków.

W Boćkach policjanci zatrzymali kolejnego Ukraińca, który w osobowej skodzie przewoził czterech Syryjczyków. W miejscowości Tonkiele niedaleko Drohiczyna policjanci skontrolowali na drodze kierowcę toyoty; okazało się że obywatel Tadżykistanu wiezie trzech obywateli Turcji.

Od początku kryzysu na polsko-białoruskiej granicy policjanci z całego kraju, pełniący tam obecnie służbę, zatrzymali w Podlaskiem 304 tzw. kurierów w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy; przewozili oni łącznie blisko 1300 osób, które wcześniej nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusi do Polski.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#kurierzy #migranci #nielegalny przemyt #nielegalni imigranci

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo