Broń nuklearna trafi do Polski? Jednoznaczna odpowiedź sekretarza generalnego NATO

W trakcie piątkowej konferencji prasowej w Berlinie Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO powiedział, że broń nuklearna należąca do Sojuszu Północnoatlantyckiego może zostać przekazana także innym europejskim krajom, "w tym na wschód od Niemiec" - podaje portal polskatimes.pl.

twitter.com/jensstoltenberg

Podczas piątkowego spotkania sekretarza generalnego NATO z dziennikarzami w Berlinie padło pytanie dotyczące rozlokowania należącej do NATO broni jądrowej, którą udostępniana jest członkom Paktu w ramach programu Nuclear Sharing.

"Spodziewam się, że Niemcy będą nadal uczestniczyć w Nuclear Sharing, ponieważ jest to ważne dla całości europejskich ram obronnych. Alternatywą dla współdzielenia broni jądrowej w ramach NATO są różnego rodzaju porozumienia dwustronne" - mówił. 

"Niemcy mogą oczywiście decydować, czy w waszym kraju będzie broń jądrowa, ale alternatywą jest to, że broń jądrowa może łatwo trafić do innych państw Europy, także na wschód od Niemiec" - oświadczył Stoltenberg. 

Sekretarz generalny NATO w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Corriere della Sera" odniósł się także do aktualnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. 

"Rada Atlantycka wydała mocną deklarację, potępiającą reżim Łukaszenki za wykorzystanie niewinnych i słabych osób jako narzędzi do taktyk hybrydowych, mających na celu wywieranie presji na kraje sąsiadujące. To jest cyniczne i nieludzkie" - ocenił. 

 

 


Źródło: polskatimes.pl, niezalezna.pl

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo