Media na całym świecie o występie Sary Jóźwiak z WOT w „Wywiadzie z chuliganem” [FILM]

Światowe media z zachwytem piszą o 22-letniej szeregowej Sarze Jóźwiak z Wojsk Obrony Terytorialnej, wicemistrzyni Europy w MMA. W rozmowie z Piotrem Lisiewiczem w „Wywiadzie z chuliganem” opowiedziała ona, jak jako 15-latka powstrzymała atak nożownika. „Potrafiła ochronić siebie, matkę i przechodniów przed nieznajomym uzbrojonym w nóż” – pisze jeden z największych serwisów sportowych na świecie givemesport.com. „W wieku zaledwie 22 lat ma przed sobą świetlaną przyszłość w sporcie” – zachwyca się szeregową brygady WOT im. generała Stanisława Taczaka Ross Patterson z portalu immaf.org. Wywiad, który cytowany jest na całym świecie obejrzeć można u nas, fragment o starciu z nożownikiem w 5 minucie [ZOBACZ FILM na końcu tekstu].

- Podobno jakiegoś niewinnego człowieka pobiłaś w Gnieźnie, na ulicy? – żartobliwie spytał o wydarzenia, o których piszą dziś światowe media Piotr Lisiewicz. - To nie był niewinny człowiek ani go nie pobiłam – protestowała zawodniczka MMA. O tym, co było dalej, opowiada na filmie poniżej.
„Złapałam go chwytem brazylijskiego ju-jitsu i trzymałem, dopóki nie przyjechała policja” – cytuje jej wypowiedź w „Wywiadzie z chuliganem”, programie nadawanym w Telewizji Republika i Radiu Poznań, portal bjjee.com.

Lisiewicz pytał dalej o motywacje Sary, które spowodowały, że wstąpiła do WOT, które dziś strzegą polskiej granicy. - Na pewno patriotyzm i dobro ojczyzny. Jestem reprezentantką kraju w sporcie i cieszę się, że mogę być w polskim wojsku. Pierwsze szkolenie było bardzo trudne. Odbywało się zimą, w styczniu. Było minus 15 stopni, a my spędzaliśmy wiele godzin na poligonie – mówiła polska mistrzyni. – Jest nas co raz więcej, bardzo dużo zawodników sportów walki służy w Wojskach Obrony Terytorialnej – podkreśliła też.

Odniosła się też do wypowiedzi publicystów i celebrytów, którzy wyśmiewają WOT. Pokazała, jak ich żołnierze wypadają na tle innych służb: - Bardzo, bardzo dobrze. Wystarczy powiedzieć, że na ostatnich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych oraz Pucharze Służb Mundurowych w kickboxingu Wojska Obrony Terytorialnej zdobyły pierwsze miejsce drużynowo.

W czasie Mistrzostw Europy w Rosji Sara Jóźwiak pokonała m. in. dwie Rosjanki. A wcześniej wzięła udział w Gali Ministerstwa Obrony Narodowej „Walkę mamy we krwi”. - Gala była świetnie zorganizowana, zawodnicy wychodzili z samolotu, był również pokaz komandosów. Naprawdę, wszystko na plus. I gościliśmy ministra obrony narodowej – opowiada.

Światowe media zwracają uwagę, że postawa Sary Jóźwiak to znakomita reklama dla sportów walki, które bywają krytykowane w dzisiejszym świecie. - Brazylijskie ju-Jitsu zostało po raz pierwszy opracowane przez Helio Gracie. Helio był stosunkowo małym mężczyzną i nie był silny fizycznie. Oznaczało to, że skupił się na rozwijaniu technik, które wykorzystywały dźwignię zamiast siły… Sara zastosowała te zasady, kiedy powaliła i kontrolowała uzbrojonego mężczyznę. W wieku 15 lat była znacznie mniejsza od swojego przeciwnika, ale potrafiła kontrolować jego ruchy i powstrzymać ucieczkę. Na tym polega piękno sztuk walki: przeważają te o doskonałej technice, niezależnie od wielkości – pisze portal immaf.org.

"Wywiad z chuliganem" jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizja Republika. Nowe odcinki programu pojawiają się W PONIEDZIAŁKI O 10.00 WYŁĄCZNIE NA KANALE YOUTUBE RADIA POZNAŃ, który warto zasubskrybować. W poprzednich odcinkach występowali zawodni MMA i żołnierze WOT, m. in. Paweł Jóźwiak i Przemysław Sytek, a wcześniej także Rafał „Uszol” Dąbrowski i Zbigniew Rybak. W najbliższą niedzielę o 22.00 w Telewizji Republika gościem programu będzie kapral Marcin Mrówka z WOT, trener boksu i kibic Lecha Poznań znany z akcji na rzecz renowacji grobów powstańców wielkopolskich.

Obejrzyj głośny odcinek „Wywiadu z chuliganem” poniżej, opowieść o starciu z nożownikiem w 5 minucie. 

 

Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Nowak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo