Internauci kpią z narracji części mediów. Organizatorzy: 100 tys. uczestników Marszu Niepodległości

W Marszu Niepodległości bierze udział ponad 100 tys. osób - wynika z informacji przekazanych przez organizatorów wydarzenia. Publikowane w mediach społecznościowych zdjęcia pokazują pełny przekrój jego uczestników, wśród których nie brakuje dzieci, osób starszych czy osób innych ras.

Twitter/wampirek @Kryhor

W Marszu Niepodległości bierze udział ponad 100 tys. osób - wynika z informacji przekazanych Polskiej Agencji Prasowej przez organizatorów. Czoło marszu, który kieruje się na błonia Stadionu Narodowego, jest już na moście Poniatowskiego.

Na razie nie doszło do żadnych poważnych incydentów.

Na czele marszu żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych niosą dużą biało-czerwoną flagę. Uczestnicy zgromadzenia skandują hasła takie jak: "Niepodległość nie na sprzedaż", "Bóg, honor i ojczyzna" oraz "Duma, duma, narodowa duma".

Na niektórych balkonach w budynkach przy Alejach Jerozolimskich wywieszone są biało-czerwone flagi. Mieszkańcy tych lokali skandują hasła razem z uczestnikami marszu. W oknie jednego za mieszkań wisi tęczowa flaga.

Zdjęcia publikowane w mediach społecznościowych pokazują pełen przekrój uczestników marszu, często wbrew alarmistycznym hasłom liberalno-lewicowych mediów o "marszu faszystów" czy "marszu nacjonalistów".

W związku ze zgromadzeniem w centrum miasta należy liczyć się z poważnymi utrudnieniami komunikacyjnymi. Na objazdy kierowany jest szereg linii tramwajowych oraz autobusowych, m.in. te łączące Pragę i Śródmieście oraz przejeżdżające przez Trakt Królewski.

Marsz Niepodległości przechodzi tradycyjną trasą z ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Tam głos mają zabrać liderzy organizacji narodowych, m.in. prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Zabezpieczeniem zgromadzenia zajmuje się policja i Żandarmeria Wojskowa. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo