Tusk ugiął się i apeluje o solidarność z Polską. Zrobił to... po wizycie w Niemczech?

- Wzywam europejskich przywódców, by niezależnie od poglądów na problem migracji i oceny wewnętrznej sytuacji politycznej w Polsce okazali pełną solidarność z Polską i Litwą w obliczu rosnącego kryzysu na wschodniej granicy Unii Europejskiej, który jest cynicznie prowokowany przez Alaksandra Łukaszenkę - zaapelował dziś Donald Tusk. Zrobił to, jak podaje Onet, niedługo po wizycie... w Niemczech.

Maciej Łuczniewski / Gazeta Polska

- "Zwracam się do was, przywódców krajów Unii Europejskiej, z gorącym apelem o pełną solidarność z Polską i Litwą w obliczu rosnącego kryzysu na granicy z Białorusią

- zaczyna swój opublikowany na Twitterze list otwarty przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL) i lider Platformy Obywatelskiej Tusk. - "Niezależnie od waszych poglądów dotyczących migracji i waszej oceny wewnętrznej sytuacji w Polsce, musimy - podkreślam - musimy, jako wspólnota polityczna użyć wszelkich możliwych środków nacisku, by zahamować eskalację napięcia na wschodniej granicy Unii Europejskiej"  - kontynuuje.

- "Dla wszystkich powinno już być jasne, że ten kryzys jest cynicznie prowokowany przez Alaksandra Łukasznkę, którego celem jest destabilizacja Polski, Litwy i całej Unii. Sytuacja w każdej chwili może wymknąć się spod kontroli. Na szali leży podstawowe bezpieczeństwo i ochrona naszej wspólnoty. Nie ma już czasu i możliwości na wahania. To, czego potrzebujemy, to stanowcze decyzje wobec Mińska i wsparcie Polski i Litwy. Brak reakcji lub jej odwlekanie tylko ośmieli prowokatorów i ich mocodawców i może prowadzić do dramatycznych, trudnych do przewidzenia konsekwencji"

- pisze Tusk. Dodaje, że liczy na mądrość i determinację adresatów listu.

Sensacyjne ustalenia Onetu: Tusk był w Niemczech?

Niespodziewanie, portal Onet - powołując się na źródła w Platformie Obywatelskiej - podał, że Donald Tusk w poniedziałek pojechał do Berlina, gdzie miał spotkać się z "samą górą" władz. Stamtąd miał udać się do Brukseli. -  Z tego powodu nie weźmie jutro udziału w obchodach Święta Niepodległości - podał portal.

 

 Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo