Jarosław Kaczyński: została zawarta umowa polityczna o współpracy PiS z ugrupowaniem OdNowa RP

Chcieliśmy poinformować państwa, że została zawarta umowa polityczna, o współpracy, o tym, że będziemy we wspólnym klubie podtrzymywać istniejący rząd i będziemy także wspólnie występowali w kolejnych wyborach - powiedział prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński w oświadczeniu, wydanym wspólnie z przewodniczącym ugrupowania OdNowa RP Marcinem Ociepą.

Jarosław Kaczyński,
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

To jest umowa między PiS a ruchem OdNowa. Jest to kolejny krok, jeszcze nie ostatni, który ostatecznie kończy pewnego rodzaju momenty trudności w naszym obozie politycznym. Bardzo się z tego cieszymy. Te rozmowy nie zawsze były łatwe, ale w polityce tak jest. Koniec jest dobry. Wszyscy wykazali tu zdrowy rozsądek i chciałem panu ministrowi za to bardzo podziękować i powiedzieć, że nasze programy, elementy merytoryczne, które znajdują się w programie, nas po prostu łączą. Chociaż oczywiście OdNowa ma pewną specyfikę, ale generalnie rzecz biorąc mieścicie się w tym naszym wielkim planie przebudowy Polski

- podkreślił Jarosław Kaczyński.

Jest element tego porozumienia, który, jak sądzę, państwa zainteresuje, chociaż będę mógł go przedstawić tylko w sposób bardzo ogólny. Mianowicie była rozmowa, i to jest zawarte w porozumieniu, o przyszłym kandydacie na prezydenta Warszawy. To bardzo ważna sprawa, ważna dla nas, dla całego obozu, ważna także dla OdNowy i sądzę, że to będzie z czasem coś, co wywrze wpływ na wydarzenia polityczne w naszym kraju. Jest w tej chwili za wcześnie, żeby mówić o konkretach, o personaliach

- dodał prezes PiS.

Marcin Ociepa podziękował prezesowi PiS za wiele godzin dobrej rozmowy o Polsce.

Bardzo się cieszę, że udało nam się osiągnąć porozumienie - podkreślił.

Ociepa powiedział, że parlamentarzyści OdNowy RP, którzy są zrzeszeni w ramach stowarzyszenia i zespołu parlamentarnego w Sejmie pozostają członkami klubu parlamentarnego PiS.

"Bardzo się cieszę, że udało nam się osiągnąć porozumienie, które w istocie sprowadza się do uzgodnień programowych. Szliśmy do wyborów wspólnie z programem Zjednoczonej Prawicy, więc będziemy go dalej popierać, natomiast znalazły się pewnego rodzaju zapisy programowe, które nawiązują do istoty tego przesłania programowego OdNowy"

- mówił Ociepa.

Wyjaśnił, że są one skupione wokół pięciu priorytetów: bezpieczeństwa, gospodarki, samorządności, polityki europejskiej i polityki zdrowotnej, ze szczególnym otwarciem - jak zaznaczył Ociepa - na młode pokolenie.

"To jest te pięć priorytetów i ta wyjątkowa, szczególna grupa docelowa, na której chcemy się skupić i tworzyć wartość dodaną do Zjednoczonej Prawicy, po to, żebyśmy mogli w 2023 roku rozpocząć serię wspólnych zwycięstw, by te rządy kontynuować"

- mówił Ociepa.

Zaznaczył, że zostały uzgodnione kwestie wspólnego startu w wyborach samorządowcach, parlamentarnych i europejskich. "Pozostajemy także członkami administracji rządowej, przedstawiciele OdNowy będą reprezentowani w kierownictwach łącznie pięciu resortów" - powiedział Ociepa.

 

Źródło: niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo