Kempa o słowach Sikorskiego: Boję się, żeby nie posunął się dalej. Do rękoczynów rzut beretem

Europoseł Beata Kempa, która została słownie zaatakowana przez Radosława Sikorskiego, wezwała Donalda Tuska, by ustosunkował się do postawy swojego partyjnego kolegi. - Od takich haniebnych słów do rękoczynów jest tylko rzut beretem - wskazała, twierdząc, że boi się, by Sikorski "nie posunął się dalej".

Radosław Sikorski
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Europoseł PO Radosław Sikorski napisał do Beaty Kempy na Twitterze: "Walnij się w zatłuszczony łeb". Wcześniej... sam ją zaczepił, odpowiadając na jej wpis. Wiele osób, obserwujących wpisy Sikorskiego, nie mogło uwierzyć w taki poziom dyskusji. Polityk, który przez wielu zwolenników opozycji wskazywany jest jako wzór "europejskości", wdaje się w przepychanki słowne, obrażając przy tym swoich politycznych przeciwników. Nawet jego koledzy z Platformy Obywatelskiej nie popierają takich wpisów. 

Do sprawy odniosła się już europoseł Kempa. Wezwała lidera PO Donalda Tuska, by odniósł się do słów swojego kolegi.

- Ja po prostu chciałam pokazać, że właśnie teraz, w czasie gdy Polska jest atakowana, Lasy Państwowe postanowiły powiesić biało-czerwoną flagę. Nikt wcześniej o tym nie pomyślał. Chciałam to pokazać, pochwalić. I oberwało się, przede wszystkim moim kolegom, ten pan raczył ich potraktować z wyższością. Zareagowałam na to - i mi się dostało. Jeżeli Donald Tusk, jeżeli nikt z PO do tego się nie ustosunkuje, to znaczy, że słowa Jarosława Kaczyńskiego z jednego z ostatnich wywiadów, na temat tego jak Donald Tusk traktuje kobiety w Platformie Obywatelskiej, znajdą potwierdzenie

- mówiła Beata Kempa w rozmowie z Radiem Opole.

"Od takich haniebnych słów do rękoczynów jest tylko rzut beretem" - zauważyła europoseł Solidarnej Polski.  - Tego się boję, żeby nie posunął się dalej - dodała. 

 


Źródło: niezalezna.pl, Radio Opole

#Radosław Sikorski #Beata Kempa

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo