Oto najdroższy McDonald's na świecie. Ponad 44 dolarów za Big Maca z frytkami i colą

Najwięcej na świecie za posiłek w McDonald’s muszą zapłacić klienci w restauracjach w Libanie – poinformował saudyjski dziennik „Arab News”.

pixabay.com/FoodieFactor

Nakazując zapłacić 44,45 dol. za Big Mac z dużymi frytkami i dużą colą, McDonald’s w Libanie oferuje najdroższe na świecie menu tej sieci restauracji szybkiej obsługi – wynika z zestawienia przygotowanego przez agregator finansowy Expensivity.

Posiłek dla dzieci, czyli popularny Happy Meal w Bejrucie kosztuje 21,89 dol., co również jest ceną nie do pobicia przez inne kraje. Dla porównania - w najzamożniejszych państwa świata, takich jak Katar czy Luksemburg ten sam zestaw kosztuje odpowiednio 3,02 dol. i 7,04 dol. W „ojczyźnie” McDonald’sa skonsumowanie Happy Meal oznacza wydatek 3,68 dol.

Wygórowane ceny "szybkich posiłków" pojawiają się w Libanie w momencie, gdy ten niewielki, bliskowschodni kraj zmaga się z galopującą inflacją i bezprecedensowym kryzysem gospodarczym. Niedobory żywności i leków stały się powszechnym elementem codziennej rzeczywistości – przypomina arabska prasa.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo