Brytyjskiego posła zamordował imigrant z Somalii

Mężczyzną aresztowanym w związku z zabójstwem brytyjskiego posła Davida Amessa jest obywatel Wielkiej Brytanii pochodzenia somalijskiego - podała w piątek wieczorem stacja Sky News, powołując się na źródła.

Sir David Amess
https://twitter.com/amessd_southend

Wcześniej policja hrabstwa Essex poinformowała, że prowadzenie śledztwa przekazane zostało jednostce antyterrorystycznej.

69-letni David Amess, długoletni poseł rządzącej Partii Konserwatywnej, został w piątek tuż po godz. 12. wielokrotnie dźgnięty nożem przez napastnika. Do zdarzenia doszło w miejscowości Leigh-on-Sea w tamtejszym kościele metodystów, gdzie Amess spotykał się z wyborcami ze swojego okręgu. Mimo podjętej natychmiast akcji reanimacyjnej poseł zmarł.

25-letni mężczyzna podejrzany o zabójstwo został zatrzymany na miejscu zbrodni. Policja już wcześniej oświadczyła, że nie poszukuje nikogo innego w związku z tym zdarzeniem.

Amess był jednym z najstarszych stażem brytyjskich posłów. W Izbie Gmin zasiadał od 1983 roku, z czego od 1997 roku reprezentował okręg Southend West w południowo-wschodniej Anglii. Był zdeklarowanym eurosceptykiem i przed referendum w 2016 roku poparł brexit.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#poseł #morderstwo #zabójstwo posła #Wielka Brytania

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo