„Polexit to fake news i ordynarne kłamstwo Tuska”. Mocne słowa premiera w Sejmie

"Polexit to fake news i ordynarne kłamstwo Tuska. PO brakuje wyobraźni i programu. Tak jak nie powinniśmy dyskutować, czy istnieje potwór z Loch Ness, tak nie powinniśmy dyskutować o polexicie" - mówił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. "Jeśli Polska chce być wierna konstytucji, to musi chronić swoją autonomiczność i suwerenność. To jest to, co my robimy, na co my stawiamy" - podkreślał Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki
printscreen Youtube @ Sejm RP

Polexit jak potwór z Loch Ness

Szef rządu zabrał głos podczas posiedzenia Sejmu i mówił, że PO i Donald Tusk wielokrotnie kłamali w sprawach m.in. podwyżki podatków.

To kolejne wielkie kłamstwo Tuska, które Polacy doskonale rozpoznają, i właściwie powiedziałem, że polexit to fake news, ale polexit to nie jest zwykły fake news, polexit to wasze ordynarne kłamstwo

- mówił Morawiecki.

"Polexit to jest kłamstwo, bo PO której brakuje wyobraźni, programu, potrafi się opierać tylko o kłamstwa" - dodał. Morawiecki powiedział, że z kłamstwem się nie dyskutuje, lecz je zwalcza.

"Powaga tej Izby powinna obowiązywać; tak jak np. nie powinniśmy w tej Izbie dyskutować o tym, czy istnieje wielki potwor z Loch Ness, tak nie powinniśmy dyskutować o polexicie, bo nie ma czegoś takiego jak polexit, jest to chora wyobraźnia waszych PR-wców, która to stworzyła"" - dodał szef rządu. 

 

 

Wyjaśnił wszystkich

Premier opisał też jak wyglądały rozmowy przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej, przedstawił pokrótce założenia traktatów rzymskich i traktatów akcesyjnych. Mówił o przekazaniu części kompetencji na rzecz Unii.

Te kompetencje Polska powierza, ale na Boga miłego nie zrzeka się suwerenności. Nigdy nie zrzekliśmy się suwerenności. Jeśli Polska chce być wierna konstytucji, to musi chronić swoją autonomiczność i suwerenność. To jest to, co my robimy, na co my stawiamy

- powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier wrzucił też kamyczek do ogródka "totalnej opozycji", nawiązując do akcji w których jej politycy pojawiali się w koszulkach z napisem "Konstytucja". "Może zostało wam trochę tych koszulek w zapasie? Może nam pożyczcie te koszulki?" - pytał. "Konstytucja przede wszystkim" - podkreślił.

Premier zacytował także rozstrzygnięcia Trybunału Konstytucyjnego, który za czasów prezesowania profesorów Safjana i Rzeplińskiego (premierami byli wówczas odpowiednio Marek Belka i Donald Tusk) również jasno orzekał, że polska konstytucja jest ważniejsza od prawa unijnego. "To też były 'pseudo-trybunały'"? - pytał premier opozycję.

Oberwało się także Donaldowi Tuskowi, który zdaniem premiera "czego nie dotknie, obraca w ruinę". Morawiecki wyjaśniał, że Tusk doprowadził do ruiny polskie finanse, a następnie uciekł do Brukseli, gdzie doprowadził Unię do kryzysu migracyjnego i Brexitu.

 


Źródło: niezalezna.pl, Sejm, PAP

#Mateusz Morawiecki

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo