Ponad 14 mln zł czeka na młodych bezrobotnych

W listopadzie rozpoczną się pierwsze nabory dla bezrobotnych w wieku 18-29 lat, którzy chcą otrzymać dotację z urzędu pracy na uruchomienie własnej działalności – poinformował w czwartek dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Maciej Kalski. Na chętnych czeka ponad 14 mln zł.

pixabay

Podczas czwartkowej konferencji prasowej dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Maciej Kalski poinformował, że od listopada rozpocznie się nabór do udziału w projekcie "POWER dla młodych – wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy w zakresie zakładania i prowadzenia działalności".

"Projekt zakłada nie tylko bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, ale także szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności oraz wsparcie pomostowe"

– przekazał dyrektor. Według szacunków urzędu, dzięki dotacjom, na które przeznaczono ponad 14 mln zł, w regionie powinno powstać około 450 nowych podmiotów gospodarczych.

Projekt, adresowany do osób w wieku 18-29 lat i zarejestrowanych jako osoby bezrobotne, jest realizowany przez WUP w Opolu przy udziale wszystkich powiatowych urzędów pracy w regionie. Projekty adresowane są do osób w wieku od 18 do 29 lat, zarejestrowanych w PUP jako bezrobotni. Według wyliczeń urzędu średnia wartość udzielonej dotacji na osobę wyniesie około 26 tys. zł. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo