Winnicki ostro o Trzaskowskim: Frustrat, maminsynek i ogólnie żałosny typek

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski krytykuje odbywający się co roku Marsz Niepodległości. Teraz znowu chce go zablokować. Doczekał się ostrej odpowiedzi. "Frustrat, maminsynek i ogólnie żałosny typek" - takimi słowami określił Trzaskowskiego, poseł Konfederacji Robert Winnicki.

Rafał Trzaskowski
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Co roku, 11 listopada w Warszawie odbywa się Marsz Niepodległości. Wydarzenie organizowane jest przez środowiska narodowe. Niedawno Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" ogłosiło hasło tegorocznego pochodu. Będzie brzmiało: "Niepodległość nie na sprzedaż". Pomysł, jak i całe wydarzenie w stolicy Polski nie podoba się jednak Rafałowi Trzaskowskiemu, który twierdzi, że... Marsz nie powinien się odbyć. Prezydent miasta chciałby go nawet zakazać.

Szybka i ostra reakcja

Rafał Trzaskowski zapowiedział, iż będzie wnioskował o to, aby Marsz Niepodległości nie odbył się w tym roku.

Na reakcję polityków innych ugrupowań politycznych, chociażby Konfederacji nie trzeba było długo czekać.

Michał Urbaniak oraz Artur Dziambor, posłowie Konfederacji zaznaczyli, że Marsz Niepodległości odbędzie się bez względu na opinię Trzaskowskiego.

"Do Pana Rafała Trzaskowskiego krótko i zwięźle: Marsz Niepodległości przejdzie, czy to się Panu podoba czy nie. Jesteś Pan taki cwaniaczek i hipokryta, bo jak w ostatnią niedzielę Pana środowisko zrobiło manifestację na kilkanaście tysięcy ludzi by świętować podległość Brukseli to jest ok, ale jak inne środowisko organizuje swoją manifestację by świętować NIEPODLEGŁOŚĆ to już Pan uważa, że nie wolno. Taką mentalność Kalego trzeba zwalczać. Może się Pan wstydzić"

- napisał na Twitterze Urbaniak. 

Krystian Kamiński, polityk Konfederacji również wyraził dezaprobatę w stosunku do pomysłu Rafała Trzaskowskiego:

Obojętnie wobec tej sprawy nie przeszedł również Krzysztof Bosak. Polityk skomentował:

 

Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo