Brudziński na Albicli: Sprzeciwiamy się budowie Nord Stream 2! Polska racja stanu na pierwszym miejscu

"Promujemy działania, które mają za zadanie dążyć do dywersyfikacji dostawców oraz większej niezależności od rosyjskiego gazu" - wskazał w najnowszym wpisie na portalu Albicla europoseł Joachim Brudziński. Jak dodał, deputowani EKR sprzeciwiają się budowie Nord Stream 2. - Polska racja stanu pozostaje dla nas zawsze na pierwszym miejscu - podkreślił.

Joachim Brudziński
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Gazociąg Nord Stream 2 będzie gotów do uruchomienia w najbliższych dniach - powiedział dziś wicepremier Rosji Aleksandr Nowak. Wyjaśnił, że obecnie niemiecko-rosyjski rurociąg jest zapełniany gazem w ramach procedur technologicznych.

Nord Stream 2 - dwunitkowa magistrala wiodąca z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie - ma transportować 55 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie. Budowie rosyjsko-niemieckiego rurociągu sprzeciwiają się Polska, Ukraina, państwa bałtyckie i USA. Krytycy Nord Stream 2 argumentują m.in., że projekt ten zwiększy zależność Europy od rosyjskiego gazu oraz rozszerzy wpływ Kremla na politykę europejską. 

[polecam:https://niezalezna.pl/414614-europa-madra-po-szkodzie-niemiecki-dziennik-dzieje-sie-to-przed-czym-ostrzegali-krytycy-nord-stream-2

Głos w sprawie tej inwestycji zabrał dziś też europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński. 

- Reprezentując Polskę w Parlamencie Europejskim w ramach grupy EKR promujemy działania, które mają za zadanie dążyć do dywersyfikacji dostawców oraz większej niezależności od rosyjskiego gazu. Bezpieczeństwo energetyczne państwa musi być elastyczne, nie może opierać się tylko i wyłącznie na jednym źródle energii. Zdecydowanie sprzeciwiamy się budowie gazociągu Nord Stream 2, ponieważ polska racja stanu pozostaje dla nas zawsze na pierwszym miejscu!

- napisał na portalu Albicla.com.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Albicla

#Nord Stream 2 #Joachim Brudziński

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo