TV Republika, godz. 21.00 - dzisiaj program "Kulisy manipulacji"

  

Dzisiaj o godz. 21 Telewizja Republika pokaże program „Kulisy manipulacji” Katarzyny Gójskiej-Hejke i Piotra Lisiewicza. Gośćmi będą Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, popularny odtwórca roli premiera Tuska haratającego w gałę oraz dr Jerzy Targalski ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, bloger „Potwór z Radia”.
 
- To program, w którym pokazujemy, jak media potrafią z idioty i oszusta zrobić mędrca i autorytet moralny – mówi Piotr Lisiewicz, współtwórca programu. Jego autorzy wybierają jeden z tematów tygodnia i pokazują, jak manipulowały nim prorządowe media.
 
Dziś zajmą się Dniem Zwycięstwa, słynną już sowiecką czołówką „Wiadomości” oraz tym, jak media w dziesiątkach programów i artykułów starały się w ubiegłym wmówić Polakom, że zamiana Hitlera na Stalina w 1945 r. to okazja do świętowania.
 

Rosyjskie statki w Szczecinie i festyn z udziałem mieszkańców, polsko-rosyjski rajd motocyklowy na Mazurach, pogadanki dla dziatwy szkolnej i pikniki w całym kraju – po latach Dzień Zwycięstwa, w ramach propagowanego przez PO polsko-rosyjskiego ocieplenia, wrócił do łask.
 
Kto naprawdę ma interes w świętowaniu 9 maja, poza wielopokoleniowymi sitwami rządzącymi Polską z nadania sowieckiego okupanta? Czy akcja propagandowa w mediach to odpowiedź na popularność wśród młodzieży, w tym kibiców piłkarskich, Żołnierzy Wyklętych, dla których 9 maja nie był dniem zwycięstwa, a zamianą okupanta niemieckiego na sowieckiego?
 
Na te pytania spróbują odpowiedzieć autorzy i goście dzisiejszego programu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Podwyżki i nowe umowy. Radni PiS domagają się zmian

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PublicDomainPictures

  

Zwiększenia o dziesięć procent stawek wynagrodzeń za usługi opiekuńcze oraz zmiany umów śmieciowych dla pracowników na umowy o pracę chcą wrocławscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Złożą w tej sprawie interpelację do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

We wtorek na konferencji prasowej szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Wrocławia Michał Kurczewski poinformował, że interpelacja do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zostanie złożona w środę.

- Złożymy interpelację wzywającą do zmiany warunków umowy. Chodzi a zwiększenie stawek godzinowych w ramach usług opiekuńczych o co najmniej 10 procent w stosunku do legalnego minimum 14,70 zł brutto oraz o zaoferowanie opiekunom możliwości świadczenia usług w ramach umowy o pracę na czas określony

 - powiedział Kurczewski.

Jak wyjaśnił, Gmina Wrocław od lat zleca podmiotom zewnętrznym usługi związane z organizacją i realizacją usług opiekuńczych dla podopiecznych MOPS-u w miejscu zamieszkania klienta; osoby wykonujące te usługi pracują na minimalnych stawkach w ramach umów śmieciowych.

- Z analizy umowy podpisanej przez miasto na lata 2017-2020 wynika, że głównym kryterium konkursu musiało być kryterium cenowe. Stawki godzinowe założone w ofercie to stawki minimalne, a część z nich jest już nieaktualna w związku z podniesieniem stawek godzinowych w rozporządzeniu przez rząd

 - podkreślił Kurczewski.

Radny zaznaczył, że opiekunowie z powodu takiego trybu zatrudnienia w konsekwencji nie mają zapewnionego płatnego urlopu.

- Pod okiem i najwyraźniej przy aprobacie obecnego prezydenta Jacka Sutryka, a byłego dyrektora Departamentu Spraw Społecznych, są podpisywane umowy, które nie gwarantują nawet standardów obowiązujących w dyskontach. Solidarny Wrocław lansowany przez prezydenta Sutryka, to na pewno nie Wrocław, który znają opiekunowie zatrudnieni w ramach wspomnianej umowy

- ocenił Kurczewski.

Jak podał, stawki w innych miastach wynoszą od 17,65 zł do nawet 26 zł

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl