TV Republika, godz. 21.00 - dzisiaj program "Kulisy manipulacji"

  

Dzisiaj o godz. 21 Telewizja Republika pokaże program „Kulisy manipulacji” Katarzyny Gójskiej-Hejke i Piotra Lisiewicza. Gośćmi będą Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, popularny odtwórca roli premiera Tuska haratającego w gałę oraz dr Jerzy Targalski ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, bloger „Potwór z Radia”.
 
- To program, w którym pokazujemy, jak media potrafią z idioty i oszusta zrobić mędrca i autorytet moralny – mówi Piotr Lisiewicz, współtwórca programu. Jego autorzy wybierają jeden z tematów tygodnia i pokazują, jak manipulowały nim prorządowe media.
 
Dziś zajmą się Dniem Zwycięstwa, słynną już sowiecką czołówką „Wiadomości” oraz tym, jak media w dziesiątkach programów i artykułów starały się w ubiegłym wmówić Polakom, że zamiana Hitlera na Stalina w 1945 r. to okazja do świętowania.
 

Rosyjskie statki w Szczecinie i festyn z udziałem mieszkańców, polsko-rosyjski rajd motocyklowy na Mazurach, pogadanki dla dziatwy szkolnej i pikniki w całym kraju – po latach Dzień Zwycięstwa, w ramach propagowanego przez PO polsko-rosyjskiego ocieplenia, wrócił do łask.
 
Kto naprawdę ma interes w świętowaniu 9 maja, poza wielopokoleniowymi sitwami rządzącymi Polską z nadania sowieckiego okupanta? Czy akcja propagandowa w mediach to odpowiedź na popularność wśród młodzieży, w tym kibiców piłkarskich, Żołnierzy Wyklętych, dla których 9 maja nie był dniem zwycięstwa, a zamianą okupanta niemieckiego na sowieckiego?
 
Na te pytania spróbują odpowiedzieć autorzy i goście dzisiejszego programu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Udaremniono przemyt specyfików na przyrost mięśni

/ https://www.podkarpackie.kas.gov.pl/

  

Ponad 800 sztuk ampułek farmaceutycznych ze specyfikami stosowanymi m.in. do przyrostu masy mięśniowej zatrzymali na polsko-ukraińskim przejściu w Krościenku (Podkarpackie) funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, farmaceutyki zostały znalezione podczas rewizji samochodu osobowego, którym chciał wjechać do Polski obywatel Ukrainy. Mężczyźnie towarzyszyła Polka.

"Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze wykryli setki ampułek z farmaceutykami. Część ukryta była w butelce po oleju silnikowym, resztę schowano w podwójnym dnie plastikowego koszyka"

– dodała.

Łącznie funkcjonariusze znaleźli 835 szt. ampułek farmaceutyków stosowanych m.in. na przyrost masy mięśniowej.

Jak zaznaczyła Chabowska, do przemytu przyznał się kierowca, przeciwko któremu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej mężczyźnie kary, zabezpieczona została także kwota 3 tys. zł.

Rzeczniczka przypomniała, że to kolejna w tym roku próba przemytu farmaceutyków udaremniona przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu. Dodała, że jedno z największych ujawnień miało miejsce na przejściu granicznym w Medyce. Wówczas w czasie rewizji autokaru funkcjonariusze udaremnili przemyt 12 tys. sztuk tabletek na potencję.

W całym 2018 r. podczas kontroli na przejściach granicznych w województwie podkarpackim funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt 15 tys. sztuk tabletek oraz 1,5 tys. sztuk saszetek/ampułek wyrobów farmaceutycznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl