Dzisiaj o godz. 21 Telewizja Republika pokaże program „Kulisy manipulacji” Katarzyny Gójskiej-Hejke i Piotra Lisiewicza. Gośćmi będą Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, popularny odtwórca roli premiera Tuska haratającego w gałę oraz dr Jerzy Targalski ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, bloger „Potwór z Radia”.
 
- To program, w którym pokazujemy, jak media potrafią z idioty i oszusta zrobić mędrca i autorytet moralny – mówi Piotr Lisiewicz, współtwórca programu. Jego autorzy wybierają jeden z tematów tygodnia i pokazują, jak manipulowały nim prorządowe media.
 
Dziś zajmą się Dniem Zwycięstwa, słynną już sowiecką czołówką „Wiadomości” oraz tym, jak media w dziesiątkach programów i artykułów starały się w ubiegłym wmówić Polakom, że zamiana Hitlera na Stalina w 1945 r. to okazja do świętowania.
 

Rosyjskie statki w Szczecinie i festyn z udziałem mieszkańców, polsko-rosyjski rajd motocyklowy na Mazurach, pogadanki dla dziatwy szkolnej i pikniki w całym kraju – po latach Dzień Zwycięstwa, w ramach propagowanego przez PO polsko-rosyjskiego ocieplenia, wrócił do łask.
 
Kto naprawdę ma interes w świętowaniu 9 maja, poza wielopokoleniowymi sitwami rządzącymi Polską z nadania sowieckiego okupanta? Czy akcja propagandowa w mediach to odpowiedź na popularność wśród młodzieży, w tym kibiców piłkarskich, Żołnierzy Wyklętych, dla których 9 maja nie był dniem zwycięstwa, a zamianą okupanta niemieckiego na sowieckiego?
 
Na te pytania spróbują odpowiedzieć autorzy i goście dzisiejszego programu.