Reforma sądownictwa zostanie wznowiona. Będą nowe przepisy dot. odpowiedzialności sędziów

Rząd złoży projekt ustawy będącej kontynuacją reformy sądownictwa. Niezbędne są regulacje dotyczące odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów - zapowiedział Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS w porannym programie TVN24 "Rozmowa Piaseckiego".

Wikimedia.org, autor: User:Darwinek - Praca własna, CC BY-SA 3.0

Radosław Fogiel został zapytany przez prowadzącego o kwestię spodziewanej likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. 

"Okazało się, że nie spełnia ona pokładanych w niej nadziei [...]Uważamy, że kwestie dyscyplinarne, jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości, można zorganizować inaczej"  - powiedział polityk. 

W jego opinii "dochodziło do sytuacji, w której ewidentna przewina dyscyplinarna sędziego spotykała się z rozgrzeszeniem". Na pytanie, czy Izba Dyscyplinarna jest "za mało surowa", odpowiedział: "Myślę, że powinna być przede wszystkim sprawiedliwa"

Fogiel zapewnił, że już wkrótce zostaną przedstawione nowe regulacje prawne w tej sprawie. 

"Niezbędne są regulacje dotyczące odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Rząd złoży projekt ustawy będącej kontynuacją reformy sądownictwa. O tym, że reforma będzie kontynuowana, była mowa wielokrotnie" - zapewnił wicerzecznik partii rządzącej. 

Fogiel zaznaczył, że nad nowelizacją przepisów pracuje "zarówno Ministerstwo Sprawiedliwości, jak i komitet bezpieczeństwa, jak i legislatorzy w Kancelarii Premiera".

Ziobro po rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim 

O spodziewanym wznowieniu reformy sądownictwa poinformował także w poranku Siódma9 Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny oraz przewodniczący Solidarnej Polski. 

 

 


Źródło: 300polityka.pl, gazetaprawna.pl, twitter.com

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo