„Nie wygasicie Polski”. Już wkrótce manifestacja Klubów Gazety Polskiej. ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Patu między Polską a Unią Europejską ciąg dalszy. Obok reform polskiego sądownictwa i kwestii wyższości praw krajowego i unijnego, dochodzi szantaż energetyczny w postaci wymuszania zamknięcia kopalni w Turowie. Kluby „Gazety Polskiej” zamanifestują sprzeciw wobec praktyk Brukseli w stosunku do Polski! - Doszliśmy do momentu krytycznego i czas powiedzieć „nie” - przekonuje Tomasz Sakiewicz.

Aleksander Mimier/Niezalezna.pl

- Chcemy upomnieć się o prawo Polski do równości w Europie. O to, żeby silniejsze państwa nie narzucały nic słabszym, żeby nie niszczono naszej energetyki, aby pozatraktatowo nie narzucano nam reformy sądownictwa, żeby polska konstytucja była dokumentem faktycznie najważniejszym, który stanowi o niepodległości Polski

- mówi nam redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz.

- Doszliśmy do momentu krytycznego i czas powiedzieć „nie” - deklaruje.

W związku z trwającym na wielu polach politycznym patem, Kluby „Gazety Polskiej” organizują demonstrację. Wydarzenie pod nazwą „Nie wygasicie Polski!” odbędzie się w Warszawie, pod Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej 14/16A. Klubowicze zbiorą się tam już 1 października o godz. 12.

Zamanifestuj polską suwerenność! Niech Twój głos wybrzmi w całej Europie!


Pomysł rozpoczęcia protestów zrodził się w obliczu kolejnych decyzji KE i TSUE zmierzających wprost do pozbawienia Polski suwerenności – zarówno w sferze stanowienia prawa, jak i energetycznej – które noszą wszelkie znamiona szantażu.

"Tu chodzi o politykę"

Manifestanci chcą w ten sposób wyrazić swoją dezaprobatę dla ostatnich działań unijnych instytucji

- Jestem w Bogatyni działaczem już od wielu lat. Decyzja Komisji Europejskiej bardzo mi się nie podoba. Jest to brudna, fałszywa kampania wyborcza w Czechach. Premier jest z innej opcji, prezydent jest z innej. Między nimi jest walka o głosy ludzi

– powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl Janusz Sontowski, przewodniczący Klubu "Gazety Polskiej" w Bogatyni.

Ważne jest, by cała Polska się dowiedziała, że to nie o sprawy gospodarcze chodzi, a o politykę – dodał.

Patryk Stefaniak, były przewodniczący klubu GP w Bogatyni, a obecnie jego członek mówi nam, że wobec tego, co się teraz dzieje, należy pokazać, że jako Polska nie zgadzamy się z działaniami Komisji Europejskiej.

Walczmy wspólnie o Polskę

– mówi nam Stefaniak.

"Musi przemówić ulica"

Marian Kowalski w rozmowie z naszym portalem powiedział, że sytuacja dojrzała do tego, aby „odebrać Unię eurokratom”, bo w przeciwnym razie „oni ją zmarnują”. - Tutaj musi przemówić ulica.- ocenił działacz narodowy.

W ocenie Mariana Kowalskiego, obecną politykę Brukseli charakteryzują głównie „buta, arogancja i oderwanie od realiów”, natomiast „marzenia o braterstwie i wzajemnym szanowaniu się” są tłumione poprzez „dyktat najsilniejszych państw” Wspólnoty.Z kolei zdaniem ministra Adama Andruszkiewicza, z którym rozmawialiśmy, piątkowa demonstracja przed siedzibą Przedstawicielstwa UE w Polsce jest „ważna” i potrzebna.

- Dziś, w czasie szerokiego ataku zagranicznych sił i opozycji na Polskę, szczególnie ważne jest aby dać publicznie świadectwo przywiązania do suwerenności oraz wesprzeć polski rząd w twardych działaniach

- podkreślił Adam Andruszkiewicz.

- Dlatego gorąco wspieram ideę Klubów „Gazety Polskiej”, aby wspólnie pokazać, że Polacy zawsze będą bronić swojej suwerenności i prawa do podejmowania samodzielnych decyzji 

- dodał minister. 

 

Źródło: niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo