Spór wśród autorytetów liberałów. Holland do Kuczyńskiego: „Ty palancie!”

"Z przykrością kończę moje wieloletnie stosunki z Waldemarem Kuczyńskim. Sam byłeś uchodźca, palancie" - napisała do Kuczyńskiego Agnieszka Holland. Reżyser sympatyzująca z wszelkiej maści "antypisowskimi" środowiskami nie spodobało się, że dziennikarz odważył się mieć inne zdanie na temat wydarzeń przy granicy polsko-białoruskiej i wziął w obronę Straż Graniczną.

Agnieszka Holland
Marcin Pegaz / Gazeta Polska

Po przypadkach śmierci przy polsko-białoruskiej granicy pojawiło się sporo kontrowersji i różnego spojrzenia na sytuację. Część opozycji stawiała nawet zarzuty polskiej Straży Granicznej. Okazało się, że Waldemar Kuczyński, dziennikarz znany z ostrej krytyki Prawa i Sprawiedliwości, ma w tej sprawie zdanie nieco inne niż reszta towarzystwa.

Jestem równie mocno wstrząśnięty tymi śmierciami. Ale to są ofiary Łukaszenki, nie Straży Granicznej. Polska ma prawo bronić swej granicy i obowiązek bronić granicy Unii. Jestem pewien, że nikt wymagający pilnie pomocy nie zostałby bez niej i wiem też, że odsyłanie do granicy u progu zimy jest nie do przyjęcia. Ale też nie do przyjęcia jest zabudowanie wschodu Polski Ośrodkami dla imigrantów, bez możliwości odesłania większości z nich 

- napisał na Twitterze publicysta.

 

 

Najwidoczniej taki punkt widzenia nie mieścił się w głowie Agnieszki Holland, która zareagowała nadzwyczaj mocno. Postanowiła zerwać wieloletnią znajomość z Kuczyńskim i... publicznie nazwała go palantem!

Z przykrością kończę moje wieloletnie stosunki z Waldemarem Kuczyńskim. Sam byłeś uchodźca, palancie. Podano pomocną rękę tobie, twojej ciężko chorej córce a potem całej twojej rodzinie. Dano ci prace, mieszkanie, szkoły twoim dzieciom

- wytykała Holland.

Nie musiałeś przeciskać się przez zasieki, umierać z zimna na bagnach. W czym ty jesteś lepszy, z twoja przemądrzała Real Politic od tych ludzi, którym to nieodpowiedzialna polityka Zachodu, w tym Polski, rozwaliła podstawowe bezpieczeństwo?

- drwiła reżyser.

W odpowiedzi Kuczyński stwierdził, że Holland pisze o nim prawdę, jednak podkreślił istotne różnice pomiędzy jego sytuacją, a emigrantami spod granicy.

Przykro mi było Agnieszko, gdy to czytałem. W zasadzie piszesz prawdę, ale jechałem prosząc uprzednio kraje o zgodę i nie byłem w niczyim ręku jednym z tysięcy pocisków skierowanych przeciwko tym krajom i przeciwko Unii Europejskiej

- odparł publicysta.

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#Agnieszka Holland #Waldemar Kuczyński

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo