Europoseł z Niemiec przyjechał do Szczecina na paradę LGBT. Później wypisywał o ataku „polskich faszystów”

Niemiecki polityk, deputowany do Parlamentu Europejskiego Niklas Nienaß wziął wczoraj udział w zorganizowanym przez środowiska LGBT w Szczecinie Marszu Równości. Dziś europolityk poskarżył się w sieci, że jego wpis został rzekomo „zaatakowany przez polskich faszystów”.

Filmbetrachter / CC0

Jak piszą organizatorzy, „Trzeci Marsz Równości w Szczecinie minął pod znakiem tęczowych flag i okrzyków o akceptację i tolerancję”.

Podczas demonstracji wsparcia dla środowisk LGBT w Polsce głos zabrał niemiecki eurodeputowany Niklas Nienaß.

– Gdyby Jezus był dzisiaj na ziemi, to stałby tutaj razem z nami, byłby dumny i trzymał transparent z napisem „free hugs” – mówił. Następnie miał dodać, że popiera odbieranie eurofunduszy tym regionom, które tworzą strefy „wolne od LGBT”.

Po marszu Niemiecki polityk opublikował na Twitterze zdjęcie i wpis – „Jedność oznacza także okazywanie solidarności ponad granicami w Europie. Dlatego byłem dzisiaj w Szczecinie, aby stanąć w obronie miłości, praw człowieka i przeciwko nienawiści. Było cudownie!”.

W komentarzach jednak europeseł spotkał się z krytycznymi komentarzami, co dało mu podstawę do stwierdzenia, że… „został zaatakowany przez polskich faszystów”.

„Polscy faszyści zaatakowali mój twitt, bo demonstrowałem w Szczecinie w obronei praw LGBT, ale ja słucham [pianistę] Igora Levita (...) i to jest super”.

 


Źródło: niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo