Nie żyje dr Jerzy Targalski, publicysta i politolog. Miał 69 lat

Dziś rano zmarł politolog, publicysta i historyk dr Jerzy Targalski. Kilka dni temu informowaliśmy, że dr Targalski znalazł się w ciężkim stanie.

Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Dr Jerzy Targalski związany był od wielu lat z mediami Strefy Wolnego Słowa.

Dr Targalski to orientalista, politolog, działacz opozycyjny w okresie PRL, autor głośnej serii publikacji „Resortowe Dzieci”, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, szef jednostki analitycznej Akademii Sztuki Wojennej - w 2020 r. został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności, a w grudniu 2020 - przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Dr Targalski był autorem felietonów oraz komentarzy na łamach "Gazety Polskiej" oraz prowadził autorski program "Geopolityczny tygiel" na antenie TV Republika.  

W swojej pracy zajmował się problemem przemian ustrojowych w Europie Środkowo-Wschodniej i udziałem w tym procesie służb specjalnych. Wielokrotnie wskazywał na niebezpieczeństwo związane z funkcjowaniem w przestrzeni politycznej i gospodarczej byłych funkcjonariuszy komunistycznej bezpieki. Jest autorem licznych publikacji dotyczących działań służb specjalnych oraz dezinformacji.

 

Źródło: niezalezna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo