Marian Kowalski: Ten rząd rządzi za dobrze, jak na Polskę. Nie mówię, że idealnie, ale lepszego nie będzie

"Dlaczego pan Nitras, pani Lempart nawołuje do popełnienia przestępstwa zupełnie bezkarnie? Bo piłowanie to taki intelektualny zabieg. Jakbym taki zabieg zrobił panu Nitrasowi, to by natychmiast znalazł drogę do prokuratury" - mówił Marian Kowalski w odniesieniu do ostatnich działań opozycji. Kowalski był dziś gościem nadzwyczajnego zjazdu Klubów Gazety Polskiej.

Dlaczego Ruch Narodowy nie wypalił? - na to pytanie próbował odpowiedzieć Marian Kowalski podczas zjazdu Klubów Gazety Polskiej. W jego opinii, jako narodowy, polski, zebrał w sobie "negatywne cechy narodowe" - co doprowadziło do obecnej sytuacji tego środowiska. 

Marian Kowalski mówił również o jednomandatowych okręgach wyborczych, o które postuluje Paweł Kukiz. Jak stwierdził, jest przeciwnikiem tego rozwiązania, bo do Sejmu weszłyby tylko dwie partie. - Trzeba to było robić w latach 90. - podkreślił.

Działacz społeczny zdobył się również na recenzję obecnego rządu, zwracając uwagę, że niektórzy wprost dążą do jego obalenia.

- Ten rząd rządzi za dobrze, jak na Polskę. Nie mówię, że ten rząd rządzi idealnie, ale lepszego nie będzie w perspektywie, choćbyśmy tu pękli. Szukanie pretekstów do obalenia rządu było również w innych państwach

- stwierdził Kowalski.

Ci nas nie lubią, tamci nas nie lubią, opozycja okazała się agenturą, która nadskakuje obcym rządom, okazuje się, że ze wschodniej to jeszcze bardziej nadskakują. Amerykańska rzekomo telewizja wali teksty z Russia Today! Co gorsza, w USA doszło do kryzysu demokracji, bo okazało się, że prezydenta można odciąć od mediów społecznościowych i nikt o wolność słowa nie walczy. Taka ojczyzna wolności i demokracji. Wybrali sobie starszego pana niczym Breżniew w ZSRR. Straszna rzecz.

- Straciliśmy opiekę i przychylność ostatniego na świecie supermocarstwa chrześcijańskiego. Widzą państwo, jak demokracja może się zdegenerować. W wyniku procedur demokratycznych może dojść do zniszczenia państwa - stwierdził. 

Jeden z twórców Marszu Niepodległości odniósł się również do ostatnich ataków na katolików. - Kolejny atak na księdza, kolejne zniszczenie symboli religijnych, i co? Jesienią przez Polskę przechodziły pochody bluźnierców i dewastatorów. Bezkarnie! - powiedział, dodając:

Dlaczego pan Nitras, pani Lempart nawołuje do popełnienia przestępstwa zupełnie bezkarnie? Bo piłowanie to taki intelektualny zabieg. Jakbym taki zabieg zrobił panu Nitrasowi, to by natychmiast znalazł drogę do prokuratury. Dlaczego żaden z tych łotrów nie został ekskomunikowany? Bez prawa do ślubu, pochówku, chrztu! 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Marian Kowalski #zjazd Klubów Gazety Polskiej

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo