TVN 24 przerwał nadawanie konferencji ministra. Kaleta: Dziwi mnie, że doszło do cenzury

Telewizja TVN 24 przerwała nadawanie konferencji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Na antenie od razu zaczęto... polemikę ze słowami wypowiadanymi przez ministra. - Dziwi mnie, że doszło do cenzury konferencji, a zaproszona do komentowania pani wygłaszała niskich lotów komentarze, czym ośmieszyła się na antenie - wskazał wiceszef resortu sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Zbigniew Ziobro i Sebastian Kaleta
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Komisja Europejska zdecydowała, że zwróci się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożenie kar finansowych na Polskę za nieprzestrzeganie decyzji ws. środków tymczasowych z 14 lipca, dotyczących Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Do tej decyzji odniósł się na konferencji prasowej minister sprawiedliwości.

- Komisja Europejska doskonale zdaje sobie sprawę, że nie ma prawa ingerować w sprawy ustrojowego organizowania sądownictwa przez kraje Unii. Wynika to nie tylko wprost z litery traktatów unijnych, ale wynika to też z orzeczeń trybunałów konstytucyjnych wielu krajów UE. Przypomnę orzeczenia nie tylko polskiego Trybunału Konstytucyjnego, ale też niemieckiego, czy całkiem niedawno rumuńskiego

- zaznaczył Zbigniew Ziobro. 

Minister zaznaczył także, że mechanizm wyboru członków do polskiej Krajowej Rady Sądownictwa jest kopią systemu hiszpańskiego. "Jak wiemy, ten model hiszpański nie budzi żadnych wątpliwości KE i TSUE" - wskazał. 

- Nie da się tego wyjaśnić inaczej, niż poprzez wyjaśnienie, że mamy do czynienia z hipokryzją. Mamy do czynienia z polityką, a nie prawem, i mamy do czynienia z agresją wobec Polski pod pretekstem prawa, która służy innym celom, niż obrona wprowadzania równego prawa wobec wszystkich w ramach UE

 - podsumował Ziobro.

TVN 24 cenzuruje konferencję ministra

Ale nie wszyscy mieli okazję zapoznać się z argumentami, jakie przedstawiał minister Ziobro. Telewizja TVN 24 przerwała konferencję i... "prostowała" rzekomo nieprawdziwe informacje. To ma być ta "nowa jakość" w mediach?

Sytuacja żywo przypomniała tę zza oceanu - gdy media przerywały konferencje prasowe Donalda Trumpa, a prowadzący pasma dziennikarze twierdzili, że ówczesny prezydent USA kłamie. 

Do dzisiejszej sytuacji odniósł się wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Nawiązał do artykułu Konkret24, w którym wyjaśniono, jak wybierani są sędziowie w Niemczech i Irlandii. Jeden z ekspertów, cytowanych w artykule, mówi, że na zachodzie "kultura polityczna i prawna niuansuje zwiększony wpływ ministra sprawiedliwości czy prezydenta na działalność sądownictwa" - dlatego sędziów mogą wybierać politycy i nie przeszkadza to unijnym dygnitarzom?

- Mam nadzieję, że widzowie TVN szczegółowo uzyskają te informacje również z anten. Dziwi mnie, że doszło do cenzury konferencji, a zaproszona do komentowania pani wygłaszała niskich lotów komentarze, czym ośmieszyła się na antenie

- stwierdził wiceminister Kaleta w kolejnym wpisie.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Zbigniew Ziobro #TVN 24

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo