„Udostępniajcie licznik Grodzkiego”. Sakiewicz o bezkarności marszałka Senatu

- Okazuje się, że jeden w Polsce obywatel jest całkowicie poza zasięgiem wymiaru sprawiedliwości. Jest nim marszałek Senatu, który ma podwójny immunitet i korzystając ze swojej funkcji nie dopuszcza do głosowania w Senacie w sprawie własnego immunitetu, a przecież ma większość, która być może by go broniła - powiedział redaktor naczelny "GP" i "GPC" Tomasz Sakiewicz w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Tomasz Grodzki
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wciąż  blokuje głosowanie nad sprawą uchylenia mu immunitetu i możliwości pociągnięcia go do odpowiedzialnego ws. tzw. afery kopertowej. Licznik zamieszczony na portalu Niezalezna.pl, który odlicza ile dni marszałek Grodzki blokuje głosowanie nad sprawą immunitetu wskazuje już na 170 dni. O uchylenie immunitetu marszałka Senatu zawnioskowała Prokuratura Regionalna w Szczecinie już 22 marca.

Bezkarność Grodzkiego

- Już 170 dni państwo polskie kompromituje się, pozwalając na całkowitą bezkarność człowieka, któremu prokuratura chce postawić zarzuty. Okazuje się, że jeden w Polsce obywatel jest całkowicie poza zasięgiem wymiaru sprawiedliwości. Jest nim marszałek Senatu, który ma podwójny immunitet i korzystając ze swojej funkcji nie dopuszcza do głosowania w Senacie w sprawie własnego immunitetu, a przecież ma większość, która być może by go broniła

- powiedział Tomasz Sakiewicz. - Ponadto, jeżeli uważa, że jest niewinny, to bez trudu wybroniłby się w sądzie. Mimo to nie chce dopuścić nawet do debaty na swój temat, którą jako marszałek mógłby przecież kontrolować - dodał. 

Sytuacja bez precedensu 

- To sytuacja bez precedensu ponieważ przed sądami z jego powództwa stają dziennikarze i świadkowie, którzy zeznają o korupcyjnych procederach pana marszałka, a tymczasem on sam jest poza jakimkolwiek zasięgiem prawnym, mimo że w jego sprawie zostało przesłuchanych już ponad dwustu świadków, a prokuratura chce mu postawić zarzuty 

- zaznaczył redaktor naczelny "GP" i "GPC".

Tomasz Sakiewicz zwrócił się także do dziennikarzy i internautów. - - Apeluję do wszystkich, żebyście zawieszali taki licznik, jaki jest na portalu Niezalezna.pl, na pasku Telewizji Republika, drukowany jest w "Gazecie Polskiej Codziennie". Róbcie z tego screeny, zamieszczajcie na własnych blogach, portalach, a nawet wieszajcie we własnych oknach. Kolejne dni zaznaczajmy, nie pozwólmy na to, żeby ktokolwiek w Polsce stał ponad prawem - zakończył. 

 

 Źródło: Niezalezna.pl

#polityka

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo