Onet zrobił sondaż. A tam - krytyka opozycji oraz przygranicznych happeningów i... dobra ocena rządu

Onet przeprowadził sondaż. Okazuje się, że przygranicznych akcji aktywistów nie toleruje aż 83 proc. badanych, a 64 proc. negatywnie ocenia działania opozycji. Co więcej, 51 proc. respondentów dobrze ocenia zachowania polityków rządu w kwestii kryzysu na granicy z Białorusią.

Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

W czwartek prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o wydaniu rozporządzenia o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie obejmującym 183 miejscowości (115 w woj. podlaskim i 68 w woj. lubelskim) bezpośrednio przylegające do granicy. Rozporządzenie prezydenta w tej sprawie zostało już opublikowane w Dzienniku Ustaw. O wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni w przygranicznym pasie z Białorusią wystąpiła Rada Ministrów na wniosek MSWiA.

Przeprowadzony 1 września na zlecenie Onet.pl sondaż pokazuje nastroje Polaków. Okazuje się, że aż 51 proc. respondentów dobrze ocenia zachowania polityków rządu w kwestii kryzysu na granicy z Białorusią, przeciwnego zdania jest ponad 41 proc. z nich.

Z kolei działania opozycji w kwestii sytuacji na granicy dobrze ocenia niewiele ponad 20 proc., a negatywnie - ponad 64 proc badanych - czytamy.

Ankietowani wypowiedzieli się też w sprawie akcji aktywistów, którzy pocięli rozwinięty przez służby drut kolczasty na granicy polsko-białoruskiej. Ich akcja spotkała się ze zrozumieniem nieco ponad 11 proc. respondentów. Przeciwnych jej z kolei jest ponad 83 proc. badanych

- podaje Onet.

Kryzys będzie eskalował? "Zdecydowanie tak" odpowiedziało 37,5 proc. ankietowanych, zaś niewiele ponad 11 proc. uważa, że kryzys nie będzie narastał.Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS 1 września na grupie 1100 osób w całej Polsce metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

 

 Źródło: niezalezna.pl, onet.pl

#polityka

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo