Porwanie ponad 70 licealistów

Uzbrojeni napastnicy porwali ponad 70 licealistów na północnym-zachodzie Nigerii w stanie Zamfara - poinformowała tamtejsza policja.

pixabay.com/GDJ

Napastnicy najechali o poranku w środę liceum w miasteczku Maradun na północy stanu Zamfara i porwali 73 osoby - przekazał rzecznik policji stanowej w oświadczeniu.

"Porwanie miało miejsce po napaści na szkołę dużej liczby uzbrojonych bandytów" - powiedział rzecznik Mohammed Shehu, informując, że policja prowadzi działania w celu uwolnienia porwanych.

Stany na północy i w środkowej części Nigerii od dłuższego czasu zmagają się z poważnymi problemami dotyczącymi bezpieczeństwa - przypomina agencja AFP. Lokalne społeczności często padają ofiarą ataków grup przestępczych, rabunków i masowych porwań dla okupu, w szczególności na terenach wiejskich. W ostatnich miesiącach liczba przestępstw podwoiła się, a w tym czasie uprowadzono niemal tysiąc uczniów - podaje agencja.

Prezydent Nigerii Muhammadu Buhari wysłał w regiony dotknięte bandyckimi atakami nigeryjską armię, jednak nie przynosi to oczekiwanych rezultatów, a sam prezydent pozostaje pod coraz większą presją społeczną z powodu wciąż pogłębiającego się kryzysu bezpieczeństwa w kraju.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo