Liga Europy: Legia Warszawa poznała rywali! Przed mistrzem Polski duże wyzwania

Legia Warszawa poznała rywali w fazie grupowej Ligi Europy. Przed podopiecznymi Czesława Michniewicza niezwykle ciekawe starcia w europejskich pucharach. Pierwszy mecz już 16 września.

Zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Piłkarze Legii Warszawa wczoraj pokonali u siebie Slavię Praga 2:1 (0:1) w rewanżowym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Europy i awansowali do fazy grupowej. W poprzednim tygodniu zremisowali na wyjeździe 2:2.

Dziś odbyło się losowanie fazy grupowej LE. Legia zagra w grupie C z zespołami: Napoli, Leicester City i Spartak Moskwa.

Mecze fazy grupowej odbędą się 16 września, 30 września, 21 października, 4 listopada, 25 listopada i 9 grudnia. 

Legia zarobi miliony!

Legia Warszawa na udziale w europejskich pucharach w sezonie 2021/22 zarobi co najmniej 5,5 mln euro.

Legioniści udział w rywalizacji pod egidą UEFA rozpoczęli od kwalifikacji Ligi Mistrzów. Dotarli w nich do trzeciej rundy, zarabiając "po drodze" 1,14 mln euro (280 tys. + 380 tys. + 480 tys). Po odpadnięciu w tej fazie trafili do czwartego, ostatniego etapu eliminacji Ligi Europy, w którym okazali się lepsi od Slavii Praga (2:2, 2:1), dzięki czemu awansowali do fazy grupowej tych rozgrywek. Udział w niej UEFA wyceniła 3,63 mln euro, co oznacza, że piłkarze trenera Czesława Michniewicza zapewnili już wpływ do klubowej kasy w wysokości 4,74 mln euro.

Kolejne prawie 800 tys. mają już zapewnione z podziału wśród 32 uczestników fazy grupowej 69,75 mln euro z tzw. puli współczynnikowej. Mistrz Polski ma szósty najniższy współczynnik w tym gronie i może liczyć na 792 tys. euro. Po zsumowaniu daje to kwotę 5,53 mln euro, czyli ponad 25 mln złotych.

Kolejne pieniądze, które mogą trafić na stołecznego klubu to premie za wyniki w fazie grupowej. Każde zwycięstwo to 630 tys. euro premii, a remis - 210 tys.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Liga Europy #Legia Warszawa

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo