Najnowszy numer „GP”: Platforma wspiera szturm imigrantów. Kulisy ataku hybrydowego Mińska

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 25 sierpnia) szczególnie polecamy materiał okładkowy „Imigranci Łukaszenki szturmują Polskę. Kulisy ataku hybrydowego Mińska”. Będzie też o zaostrzającym się kryzysie w Afganistanie oraz grupie przestępczej z... krakowskim sądem w tle. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

fragment okładki tygodnika "Gazeta Polska"
Gazeta Polska

Próbujący przedostać się z Białorusi do Polski imigranci nie mają nic wspólnego ani z uchodźcami wojennymi, ani z kryzysem afgańskim. To przede wszystkim obywatele Iraku, których białoruskie służby ściągnęły do siebie, obiecując przerzut do Unii Europejskiej. – Powiązani z Mińskiem pośrednicy od każdej przemycanej osoby biorą od 10 do 15 tys. dolarów, przy czym rodziny z dziećmi mają zniżki – mówi „GP” osoba z polskich służb.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

Ponadto w numerze:

  • Grupa przestępcza z siedzibą w krakowskim sądzie robiła przekręty na miliony 

To była afera, jakiej wcześniej nie notowano. Do aresztu trafił prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie, a dyrektor usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, do której należało – według prokuratury – kilkadziesiąt osób. Modus operandi – podpisywanie umów na fikcyjne usługi, a straty Skarbu Państwa wyliczono na ponad 30 mln zł. Wyroki skazujące usłyszało już czterech przedsiębiorców, m.in. za przynależność do gangu. A niedawno grupa sędziów z Krakowa żądała od „Gazety Polskiej’ sprostowania słów premiera…
- więcej na ten temat w tekście Grzegorza Brońskiego.

  • Gra w antysemityzm – jaki cel ma Lapid? 

Antypolska kampania Jaira Lapida to nie tylko charakterystyczny dla niego objaw osobistej niechęci do Polski i Polaków. To także część jego szerszego projektu politycznego i odwrócenia polityki poprzedniego premiera Benjamina Netanyahu. 
- więcej na ten temat w tekście Macieja Kożuszka.

  • Niech Pałac Saski będzie wspólnym projektem. Rozmowa z senatorem Stanisławem Karczewskim

Najbardziej się cieszę, że kończy się już ten etap polityczny. My, ludzie skupieni wokół idei odbudowy Pałacu Saskiego, chcielibyśmy, aby była to inicjatywa ponadpolityczna, ogólnonarodowa.
- mówi „Gazecie Polskiej” były marszałek Senatu. Jego zdaniem wielu polityków PO popiera ideę odbudowy zachodniej pierzei placu Piłsudskiego, choć oficjalnie nie wszyscy się do tego przyznają.

  • Biden, piekło Afganistanu i zmierzch Zachodu? 

Apokalipsa w Afganistanie zaskoczyła wszystkie strony konfliktu. Nagle, nieomal z dnia na dzień, znaleźliśmy się jakby w radykalnie innym świecie. Talibowie, którzy z Afganistanu uczynili w przeszłości bazę światowego terroryzmu, odzyskali pełnię władzy. USA były zaszokowane skalą katastrofy i szybkością ekspansji talibów, komunistyczne Chiny nie ukrywały zdumienia szansą, jaka nagle pojawiła się dla nich w regionie na wzmocnienie ich pozycji.
- czytamy w tekście Piotra Grochmalskiego.

  • Kim jest nowy prezes PZPN? Tajny plan Cezarego Kuleszy

Nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej chce prześwietlić umowy sponsorskie i doradcze, które w ostatnich pięciu latach zawierali ludzie Zbigniewa Bońka. Audyt ma przeprowadzić zewnętrzny podmiot.
- ujawnia Piotr Nisztor.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ: 
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.
 

 

Źródło: Gazeta Polska, niezalezna.pl

#Gazeta Polska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo