Nieprawdopodobny skandal! Frasyniuk o polskich żołnierzach: Wataha psów, śmiecie!

Skandaliczne słowa padły dziś na antenie telewizji TVN 24. Władysław Frasyniuk w rozmowie z dziennikarzem nazwał polskich żołnierzy strzegących granicy z Białorusią "watahą psów" oraz "śmieciami". Aż trudno uwierzyć, że tego typu wypowiedź została właśnie wygłoszona.

Władysław Frasyniuk
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Po białoruskiej stronie granicy z Polską w okolicy Usnarza Górnego od kilkunastu dni koczowała 32-osobowa grupa migrantów. Osoby, które ją tworzą chcą się dostać do Polski i starać się o pomoc międzynarodową. Z białoruskiej strony przed ewentualnym odwrotem zagradzają im drogę białoruskie służby. Przy granicy pozostały 24 osoby, dowożone są im środki żywności oraz papierosy - na zaproszenie Białorusi pojawiła się też... telewizja.

Przejścia na polską stronę pilnują żołnierze i funkcjonariusze Straży Granicznej. I to właśnie żołnierze Wojska Polskiego zostali dziś zaatakowani słownie przez Władysława Frasyniuka - działacza opozycji w czasach PRL.

- Patrzę z niepokojem na tę arogancję, chamstwo, prostactwo. Szczerze powiedziawszy, słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach poza granicami. Mam wrażenie, że to wataha psów, która osaczyła biednych, słabych ludzi. Tak nie postępują żołnierze. Śmiecie po prostu! To nie są ludzkie zachowania. To antypolskie zachowanie, ci żołnierze nie służą państwu polskiego. Wręcz przeciwnie, plują na te wszystkie wartości, o które ich walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie

- powiedział Frasyniuk w TVN 24. 

"Skandaliczna wypowiedź" - skomentował poseł Koalicji Obywatelskiej Bogusław Sonik.

Co dziwi, prowadzący rozmowę w tej telewizji, nie przerwał skandalicznego wywodu Frasyniuka, obrażającego żołnierzy. To nie pierwsza jego tego typu akcja: do historii przeszły m.in. okrzyki "j***ć pisiora", jakie Frasyniuk wygłaszał na antyrządowych manifestacjach. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Władysław Frasyniuk

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo