Radość w ekipie Tuska, bo zobaczyli wyniki sondażu. Zrobionego na zlecenie... Platformy

Koalicja Obywatelska dogoniła Prawo i Sprawiedliwość - wybito w tytule artykułu Onetu. Na twitterze zapanowała radość wśród polityków opozycji, którzy odtrąbili sukces. Mało kto jednak zwrócił uwagę, że badania sondażowni Kantar zostały przeprowadzone - (uwaga!) - na zlecenie Platformy Obywatelskiej.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

„Koalicja Obywatelska dogoniła Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu Kantar”

- podał onet.pl. W dalszej części zdania jest jeszcze jednak informacja: "przeprowadzonego dla Platformy Obywatelskiej"

Spadek notowań PiS-u Kantar zestawia z 2-proc. wzrostem poparcia Koalicji Obywatelskiej. Tym samym dwa największe ugrupowania w Sejmie ex aequo mają mieć poparcie na poziomie 26 proc.

Co jeszcze wynika z badania zleconego bezpośrednio przez Platformę Obywatelską? Polsce 2050 Szymona Hołowni przypada w badaniu 17 proc. poparcia, Lewicy 10 proc., Konfederacji 7 proc., zaś PSL-owi zaledwie 3 proc. (poniżej progu wyborczego).

„7 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby głos w wyborach parlamentarnych. Aż 75 proc. pytanych deklaruje, że weźmie udział w wyborach. "Raczej tak" na to pytanie odpowiedziało 12 proc.”

- konkluduje Onet.

Politycy Platformy Obywatelskiej od rana chwalą się w mediach społecznościowych wynikami sondażu. Nie wspominając, że został zrobiony na zlecenie ich partii.

Aż tak świętować z powodu sondażu zrobionego na własne zlecenie?

 

 Źródło: onet.pl, niezalezna.pl

Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo