Rozbrajająca szczerość protestującego. W jakim celu przyszedł na manifestację w obronie TVN? WIDEO

KOD prowadził pod Sejmem demonstracje, która miała wesprzeć TVN. Mikołaj Janusz postanowił spytać protestujących o ich argumenty. Internauci mają używanie. Jeden z demonstrantów stwierdził, że nie przyszedł tu w obronie mediów. Po prostu… lubi protestować.

Rapublika Pyta
Telewizja Republika

W wielu polskich miastach zbierali się sympatycy TVN-u. protestowali przeciwko projektowi nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Manifestację urządzono również pod budynkiem Sejmu RP. Nastroje, oraz argumenty protestujących postanowił sprawdzić Mikołaj Janusz z „Republika Pyta”. Wdał się w rozmowę z uczestnikiem manifestacji w obronie TVNu.

- Piesek ogląda TVN?
- Trudno mi powiedzieć bo nie mam telewizora.
- To po co bronisz TVN, jak nie masz telewizora?
- Nie bronię TVNu specjalnie. Uważam, że im większa różnorodność mediów tym lepiej po prostu.
 - Po co tu przyszedłeś skoro nie bronisz mediów?
- Yyyyyyy, bo lubię protestować.

Na Twitterze skomentowano tą lubość do protestowania.

Pod Sejmem nie mogło zabraknąć znanego z antyrządowych manifestacji, prowokatora z lotnej brygady opozycji, popularnego działacza KOD Arkadiusza Szczurka.

(Arkadiusz Szczurek, fot. "Republika Pyta" screen)

Szczurek znany jest z udziału w antyrządowych demonstracjach, licznych prowokacji, czy zakłócania wystąpień polityków.

Został skazany przez warszawski sąd za zakłócanie porządku publicznego. Mężczyzna kiedyś wdrapał się w Warszawie na pomnik poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Cały materiał sprzed Sejmu do obejrzenia poniżej:

Sejm uchwalił w środę wieczorem nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Według noweli, koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG. Część opozycji uważa, że nowelizacja wymierzona jest w Grupę TVN, której udziałowcem jest amerykański koncern Discovery. Według przedstawicieli PiS, nowela ma na celu m.in. uszczelnienie przepisów dotyczących udziału w mediach w Polsce kapitału z państw spoza EOG, tak by nie mogły być obchodzone.

Po głosowaniu przed Sejmem zaatakowany został przez protestujących poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz, który był wulgarnie lżony, a wreszcie fizycznie zaatakowany. Wśród protestujących były dwie posłanki Koalicji Obywatelskiej, Magdalena Filiks i Marzena Okła-Drewnowicz

Potwierdziły się medialne doniesienia dot. miejsca zatrudnienia agresora pod Sejmem, który wykrzykiwał wulgaryzmy prosto w twarz posłowi Konfederacji Dobromirowi Sośnierzowi. Rzecznik prasowy Telewizji Polsat i Grupy Polsat Plus potwierdza: "był to nasz współpracownik, nie był zatrudniony na etacie. Nie był wówczas w pracy. Umowa została rozwiązana".

 

Źródło: niezalezna.pl

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo