Murdzek dla Niezalezna.pl: Zrezygnowałem z członkostwa w Porozumieniu, pozostaję w Klubie PiS

Wojciech Murdzek (były minister nauki i szkolnictwa wyższego) zrezygnował z członkostwa w Porozumieniu - dowiedział się portal Niezalezna.pl. Jak podał nam polityk: "Pozostaję w Klubie Parlamentarnym Prawo i Sprawiedliwość".

Wojciech Murdzek
gov.pl

Dziś po południu zbiera się zarząd Porozumienia, by zdecydować o przyszłości posłów, którzy zagłosowali razem z PiS za nowelizacją tzw. ustawy medialnej - poinformowała wcześniej rzeczniczka partii Magdalena Sroka.

Zapytaliśmy jednego z polityków, którzy głosowali za nowelizacją ustawy medialnej – Wojciecha Murdzka (były minister nauki i szkolnictwa wyższego) – o dalszą przyszłość w polityce.
Pytany przez nas czy w przypadku decyzji o ewentualnym wykluczeniu z Porozumienia planuje zostać w klubie PiS odpowiedział:

Zrezygnowałem z członkostwa w Porozumieniu, pozostaję w Klubie Parlamentarnym Prawo i Sprawiedliwość

– poinformował nas polityk.

Pytaliśmy również, czy prawdą jest - jak twierdzi część mediów - że w zamian za głosowanie w konkretny sposób oferowane były politykom Porozumienia jakieś stanowiska.

Nie, absolutnie nie jest to prawda

- dodał Murdzek.


Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji została w środę uchwalona głosami m.in. PiS, pięciorga posłów Porozumienia (byli to: Marcin Ociepa - który później poinformował, że wystąpił z Porozumienia, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Anna Dąbrowska-Banaszek i Mieczysław Baszko), trzech polityków Kukiz'15. Posłowie Konfederacji wstrzymali się od głosu. Ustawa, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, trafi teraz do Senatu.

"Po południu odbędzie się posiedzenie zarządu Porozumienia, podczas którego władze ugrupowania zdecydują o przyszłości posłów, którzy zagłosowali razem z PiS za tzw. ustawą medialną"

- powiedziała rzeczniczka ugrupowania. Sroka dodała, że wcześniej, na godz. 10.00, zaplanowana jest też konferencja prasowa przedstawicieli Porozumienia.

Spośród pięciorga posłów, którzy zagłosowali za nowelizacją tzw. ustawy medialnej, przeciwko której opowiedział się m.in. lider ugrupowania Jarosław Gowin, Marcin Ociepa jeszcze w środę poinformował, że rezygnuje z członkostwa w Porozumieniu. We wpisie na Twitterze oświadczył, że podjął tę decyzję "w związku z różnicą zdań co do wizji przyszłości partii Porozumienie, a szczególnie jaką większość należy budować w tym i kolejnym parlamencie".

Według nieoficjalnych informacji niektórzy z pozostałej czwórki posłów również zamierzają z własnej inicjatywy opuścić ugrupowanie.

Porozumienie zdecydowało o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy po tym, gdy premier Mateusz Morawiecki zdecydował o dymisji Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i szefa MRPiT. Rzecznik rządu Piotr Müller informując o tej dymisji powiedział, że jej powodem było to, że Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali "nierzetelne działania" dotyczące reformy podatkowej.

Po swojej dymisji Gowin poinformował, że będzie budować alternatywę dla rządów PiS - centroprawicę. "Odchodzę wraz z moimi przyjaciółmi z Porozumienia z podniesionym czołem z tego ministerstwa, z rządu. Zdziałaliśmy przez te sześć lat jako Porozumienie bardzo dużo. Jestem dumny z tego, że mogłem służyć Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Od jutra Porozumienia rozpoczyna działalność, która w jak najlepszy sposób będzie realizować interesy Polski" - powiedział lider Porozumienia.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo